Evde doğal tüy dökücü krem tarifleri

Annekaz
30 Kasım 2019
Yorum Yok

Kadınlar tüylerinden kurtulmak için yüzyıllardır çeşitli yöntemler deniyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle daha kolay yöntemlere gidilse de epilasyon konusunda  hala kafalar çok karışık.Evde kendi kendine tüylerini almak isteyenler için bir  tarif var, tüyüm az daha da çoğaltmak istemiyorum diyenler için bu yöntemler harika, çok tüylü bir yapınız varsa ise bu yöntemle tüyleriniz azalır.

Evde tüy dökücü krem tarifi

Evde doğal tüy dökücü tarifleri için küçük bir araştırma yaptım tabi ki evde yapılan epilasyonlar için şeker ağdası bir numara lakin ben daha acısız yöntemler tercih ediyorum.

Malzemeler

  • 1 yumurta akı
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1/2 çorba kaşığı mısır unu

Şeker eriyene kadar tüm malzemeyi karıştırın. Tüylerin uzama yönüne doğru sürün. 15- 20 dakika bekleyin ve tersi yünden tutarak çekin. Özellikle yüz tüyleri için bu yöntem oldukça etkilidir.

Papaya ile kalıcı tüy dökücü krem tarifi

Papaya tüy dökmekten çok tüylerin çıkmasını engelleyecek bir enzime sahip. Haftada 2-3  kere papaya  ile yapılan masajda tüylerin daha az çıktığı görülmüş. Yerlilerin uyguladığı bu yöntem ile tüylerinden kalıcı olarak kurtuluyorlarmış papayanın bizde çok pahalı olduğunu düşünürsek dikkatli yapılması gereken bir işlem diyebiliriz.

Papayalı tüy dökücü krem tarifi

  • 1-2 yemek kaşığı püresi, ham papaya eti
  • 1/2 çay kaşığı zerdeçal tozu

Güzelce karıştırıp istediğiniz bölgelere  10 dakika masaj yapıp yedirin  15 dakika daha bekletip yıkayın faydasını görmek için haftada 2-3 kere yapılması gerek.

Zerdeçal tüy dökücü maske

Zerdeçal sadece çok lezzetli bir baharat değil aynı zamanda güzellik reçeteleri için harika bir ham madde. Yine yüz tüyleri için zerdeçal kullanabilirsiniz aynı zamanda tüyleri de zayıflatan bu yöntemle yavaş yavaş tüylere veda ediyoruz.

enemek ister misin?

  1. 3 çay kaşığı zerdeçal tozu 1 çay kaşığı sütle karıştırın.
  2. Macunu saç büyümesiyle aynı yönde istenmeyen yüz kılları olan cilt bölgesine yayınız.
  3. Kuruyana kadar bekleyin (yaklaşık 20 dakika).
  4. Ellerinizi ıslatın, hamuru hafifçe  ve küçük, dairesel hareketlerle cildi ovalamaya başlayın.
  5. Ilık suyla yıkayın ve kurulayın.
Bunu da seversin  Ecowell Organik Vegan kozmetik ürünleri

Bu haftada 2 kere yapmanız gereken bir maske cilde de çok faydalı ama zerdeçal oldukça sarı bir renge sahip. Kullanırken dikkatli olun.

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.