Evde doğal yöntemlerle hamilelik testi nasıl yapılır?

Annekaz
27 Haziran 2018
1 Yorum

Hamilelik  şüpheniz varsa ve evde hamilelik testi yapmak istiyorsanız bunun bir kaç yöntemi var? Evde doğal yöntemlerle hamilelik testi nasıl yapılır? sorusu soruyorsanız mutlaka hamilelik şüpheniz vardır.  Baştan söylemeliyim ki bu testlerin güvenilir olduğu söylenemez. Kesin hamilelik sonucu idrar ve kan testi ile anlaşılabilir bu yöntemler çok eskiden büyüklerimizin kullandığı yöntemlerden bir kaçıdır.  Bütün bu testlerin etkili  olabilmesi için sabah ilk idrarla yapılması en doğru seçimdir.

Evde hamilelik testi nasıl yapılır?

Diş macunu ile hamilelik testi

Malzemeler:

Küçük bir kap, Diş macunu

Hazırlanışı: Bir kaba az miktarda diş macunu  konulur.  Kabın içine hamilelik şüphesi olan kadının idrarından bir kaç damla eklenir . Diş macunu köpürür veya mavi renge dönüşürse, sonucun pozitif olduğunu düşünülürdü.

Sadece idrarla yapılan test: İdrar sabah kalkar kalkmaz bir kavanozun içine yapılır. 24 saat dokunmadan bekletilir. Sonra idrarın üstünde ince bir tabaka oluşursa sonuç pozitiftir. İdrarda herhangi bir değişiklik olmazsa sonuç negatif olarak değerlendirilir.

Sabun ile hamilelik testi: Bir parça sabun üzerine idrar yapılır. Sabun kabarcıklar oluşturursa sonuç pozitiftir. Sabun üzerinde kabarcık oluşmadıysa sonuç negatiftir.

Kabartma tozu ile hamilelik testi: Mutfak malzemesi olan kabartma tozu ve sodayı kullanarak da hamilelik testi yapılabilir. Malzemeler: 2 yemek kaşığı 2 yemek kaşığı kabartma tozu Soda Plastik kap Hazırlanışı: Plastik kabın içine kabartma tozu eklenir. İdrar kabartma tozunun bulunduğu kabın üzerine eklenir. (Birkaç dakika ) 2 yemek kaşığı olacak şekilde sodayı da ekledikten sonra bu karışımın reaksiyonu sonucu karbonat köpürürse pozitiftir, karbonat köpürmezse sonuç negatiftir.

Sirke ile hamilelik testi:
Malzemeler: ½ su bardağı beyaz sirke Plastik kap Hazırlanışı: Plastik kabın içine beyaz sirke koyulur. İdrar sirkenin bulunduğu kabın üzerine eklenir. Renk değiştirirse sonuç pozitiftir, renk değiştirmezse sonuç negatiftir.

Bunu da seversin  Uzun saçlar sivilce yapıyor! Uyurken buna dikkat

Şeker ile hamilelik testi: Bu test, eski zamanlardan kalan en güvenilir ve en kolay yöntemlerden biri olarak bilinmektedir.
Malzemeler:
1 yemek kaşığı şeker
1 adet plastik kap
Hazırlanışı:
Plastik bir kapta idrar toplanır. Diğer bir kaba 1 yemek kaşığı şeker konur. İdrar, şeker koyulan kabın içine dökülür. İdrardaki şekerin reaksiyonu gözlemlenmek için birkaç dakika beklenir. Şeker koyulduğu gibi duruyorsa, sonuç pozitif demektir. Şeker azalıp idrara karıştıysa yani şeker idrarda çözünmüş ise hamile değilsiniz demektir.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Tubanr dedi ki:

    Enteresan. Acaba eczanelerde satilanlaron icinde kopuren bir maddemi var. Bozulan radyo utu vs acip yapamayan amcalar teyzeler gibi bi tane alip icini acip bakasim geldi ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim