Evde etkinlik: Kış etkinlikleri

Annekaz
4 Ocak 2016
3 Yorum

EVDE etkinlik yapmak, okul öncesi yaştaki çocuklar için çok önemli. Anne babanın çocuğuyla geçirdiği en güzel anlardan  etkinlikler sayesinde olabiliyor hani diyoruz ya ‘kaliteli vakit geçirmek’ işte  etkinlik o kaliteli vakitlerden birisi.

EVDE KIŞ ETKİNLİĞİ

Kışın dışarı fazla çıkılmadığı için evde yapabileceğiniz etkinlikler önem yaşıyor bunlardan birisi de kardan adam oldum etkinliği..

Kardan adam oldum etkinliği için size gerekenler

Bir fotoğraf

Beyaz ve renkli kartonlar ( ŞAPKA HAVUÇ,DÜĞME VE KOLLARI KENDİNİZ BEYAZ KARTONU BOYAYIP KESEREK YAPABİLİRSİNİZ)

Yapıştırıcı

Renkli kalemler

ffbcadb7532e744f5462b7440fef8e25

http://www.thepikefam.blogspot.com.tr/

Fotoğraftan çocuğunuzun kafasını çıkarın kardan adam gövdesi için yuvarlak bir beyaz parça kesin gövdeyi kafaya yapıştırın. Düğme şapka atkı, havuç burun gibi detayları da zevkinize göre ekleyin. İsterseniz renkli bir A4 kağıda yapıştırıp etrafını pamukla süsleyin.

Bu çalışmayı yaparken. Mevsimler hakkında konuşun. Kar, kış, soğuk hava kış koşulları kışın nasıl giyinilir? Yazın nasıl giyinilir? neden? Kışı seviyor musun? Kardan adamları seviyor musun? vs gibi sorular etrafında çalışmayı bitirin.

Bu tür etkinlikler için ben size bir sunum dosyası almanızı tavsiye ederim. İçinde poşet dosyaları olan bu albümsü dosyalar sayesinde çocuğunuzun etkinliklerini uzun süre saklayabilir doldukça adeta bir tür albüm ya da kitap gibi tekrar tekrar çocuğunuzla beraber inceleyebilirsiniz. En sonunda çocuğunuz büyüdüğünde hatıra olarak saklayabilirsiniz.

etkinlik-dosyası

Bunu da seversin  İlknur'un Dünyası Annesultanlar ile Anneler Günü
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. Humanin Annesi dedi ki:

  1 buçuk yaşında kızımla devamlı etkinlik halimdeyiz ama artık sıkıldı ben mi erken başladım yoksa benim ki mi çabuk bıkıyor anlamadım tek anladigim bizimki muazzam bir kaşif herşeyi en ince ayrıntısına kadar inceliyor biliyorum gelişimin bir göstergesi ben kutuya eşya doldurmayı gösterip kaba ve ince motor çalıştırmak isterken bizim haylaz bunu çekmecelerde yapmak istiyor.Bende kararsız kalıyorum hani denilir ya çocuk küçükken ne öğrenirse öyle gider diye ilerki yaşlarda da bunu başka yerlerde yapmasından korkuyorum fazla mi paranoyagim bilmiyorum ama çocuğum üzerinden uzun uzun düşünmeyi seviyorum ☺

  • mblc dedi ki:

   Tam olarak korktuğunuz nedir? Çocuğunuzun dağınık olması mı? Fazla kaşif olması mı? Endişeniz şu an için yersiz. Yaşı daha çok küçük. Yaşa (aylara) göre davranışlarının, ilgi alanlarının nasıl değişeceğini kaynaklardan takip ederseniz iyi olur. Mesela kızınız bir süre sonra (3 yaş civarı) kendine alan oluşturmaya ve o alanın içini kendince düzenlemeye başlayacaktır. İşte önemli olan çocuğunuzun zihinsel ve bedensel olarak hazır ve istekli olabileceği konuları takip edip ona göre davranmanız. Yani bir dönem dağıtır bir dönem toplarlar; bir dönem çok hırçın olabilirler; bazen bazı oyunlara, kavramlara ya da nesnelere kafayı takabilirler.
   Etkinliğe erken başlamış olabilir miyim diyorsunuz ya bunun erkeni olmaz önemli olan uygun olanı seçmek.
   Selam ve dua ile…

 2. gulnagme dedi ki:

  Harika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim