Kardan Adam Pasta

Annekaz
27 Aralık 2011
Yorum Yok

Bayıldım bu pastaya bildiğimiz iki kat pasta ama kardan adam şeklinde. Çikolata düğmeleri, şeker hamurundan atkıları eldiveni burnu ile çok güzel duruyor. Yılbaşı gecesi için pasta arayanlara örnek olsun benim yamuk mozaik kardan adam pastam bunun yanından bile geçmez ama o da bir fikir ne yaparsınız. :) Basit hatta hazır pandispanya hamurlarını kesip kremalayıp üst üste koyabilirsiniz. Sağlam durması için ortasına görünmeyecek şekilde bir kaç pipet sokabilirsiniz.

Dışını krem şanti ile kaplayıp beyaz rende çikolata ki yoksa hindistan cevizi rendesi de muhteşem olur. Atkı ve eldiven şeker hamurundan yapılmış bunun için marşmelovdan şeker hamurunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Kesip atkısını dikkatle Pastanın ikinci katına dolayın, Eldivenlerde yine şeker hamurundan kesip şiş çöpe iki kat takıp yine şişi de şeker hamuru ile dolayıp pastanın yan tarafına batırın. İsterseniz eldiven ve atkının üzerine icingle süsleyebilirsiniz..

Düğmeler için fındık drajeleri ya da yuvarlak çikolatalar kullanabilirsiniz. Ben bu pastayı çok sevdim. Yılbaşı sofrası için ve kış için çok şirin seçenek..

Kaynak

Bunu da seversin  Turşu içindeki gizemli yeşil sarımsak! - Laba Sarımsağı nedir?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim