Facebook’da onaylaya tıklarken dikkat

Annekaz
8 Şubat 2010
Yorum Yok
 
İyi kötü facebook’un ucundan tutanlar bilirler bir gün içerisinde onlarca grup ve sayfa önerisi alırlar. Durumu umursamayanlar hatta hangi gruba hangi sayfaya hayran olduğunun farkında bile olmayan binlerce kullanıcı var. Bu gruba katıl bütün arkadaşlarını davet et ana sayfanın rengi değişiyor diyenler, şuraya katıl sana bizden bilmem kaç bin puan diye tanıtım yapanlar vs vs..Aklınıza ve benim dahi aklıma gelmeyecek on binlerce grup ve buradaki milyonları bulan rakamlar doğrusu biraz ürkütücü..
Sayısı inanılmaz rakamlara ulaşan gruplar reklam için kullanılabiliyor ve ya satılabiliyor çünkü burada yayınlanan bir link ve ya video binlerce kez tıklanabiliyor. İşin maddi tarafı bir yana başınızda belaya girebilir. Bazı  gruplar el altından ve ya açık açık yasal olmayan çeşitli işler ve yayınlar yapabiliyor. Mesela dün gazetelerde yer aldı uyuşturucu satan küçük bir grup işi facebok’a taşımış e haliyle tüm grup üyeleri polis tarafından inceleniyor..Yani diyeceğim o ki bir gruba üye olurken dikkatli olun yasa dışı işlere bulaşmayın :)

Bunu da seversin  Bebekler için hatıra çerçeveleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim