Farklı Dekorasyon Tarzlarıyla Genç Odası Takımları

Annekaz
27 Ağustos 2023
Yorum Yok

Genç erkeklerin ve kızların kendilerine ait odalarına canlılık katan genç odası tasarımları olmazsa olmaz mobilyalardan oluşur. Gençlerin hızlı dönüşen beğeni dünyasını yakından takip eden genç odası tasarımları, geçirilen zamanı daha keyifli hale getirir. Ayrıca, farklı fonksiyonlara sahip parçalardan oluşan genç odası kıyafetlerin, eşyaların ve diğer malzemelerin muhafaza edilmesinde önem taşır. Birbirinden özel modellerle gençlerin odalarına aitlik duygularını pekiştiren genç odası tasarımlarını alternatiflerle Divanev’de keşfedebilirsiniz.

Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilebilir?

Modellerin seçiminde gençlerin tarzı ve kısa/uzun vadede kullanımları ana belirleyici unsurları oluşturur. Bununla birlikte; malzeme, kumaş türü, renk, odanın ölçüleri, cinsiyeti, ihtiyaçlara göre parça sayısı diğer kriterler arasındadır. Ek olarak, suntalam, mdf, ahşap ve metal malzemelerin ağırlıkla kullanımı odanın uyumlu geçişinde bütünleyici bir etki gösterir. 

Zıt renklerle ahşap görünümlü genç odası tasarımlarının birleşimi sıradışı bir görünüm kazandırır. Metal ağırlıklı malzemelerin antrasit, beyaz, gri ve siyah tonlarla tamamlanması da endüstriyel stilin sıcaklığını hissettirir. Böylece, malzeme ve renk uyumunun yakalandığı seçimler estetik görünümü destekleyen modelleri ortaya çıkarır. 

Diğer önemli bir detay ise, odanın kaç kişi tarafından paylaşılacağının bilinmesidir. Bu sayede, genç odası takımı parçalarının boyutları ve ebatları değişkenlik gösterir. Günün büyük bir zamanını odasında geçiren gençlerin oda büyüklüğüne göre mobilyaların yerleşmesi iyi bir hareket kapasitesi sağlar. Dar mekanlarda küçük ebatlı mobilya tercihi geniş bir alan bırakırken büyük mekanlarda uygun boyutlarda mobilya seçimi boşlukları doldurur. İşlevsel özelliklere ihtiyacın da hesaba katılarak son dokunuşların yapılmasında fayda var. 

Genç Odası Takımında Parçaların Öne Çıkan Fonksiyonelliği

Tek tek alınabilen mobilya parçaları genç odalarında takım halinde de alınabilir. Modeller arasından çabuk karar vermek için zaman tasarrufu sağlayan takımlar aynı zamanda ihtiyaçları da hızla yerine getirilir. Malzeme ve renk uyumunun sağlandığı takımlar odada uyumlu bir ambiyans da oluşturur. Bunun yanında, kişi sayısına göre iki kişilik ya da tek kişilik olacak şekilde takımlar iki ana gruba ayrılır. Her iki durumda da gerekli olan mobilyalar karyola, gardırop, ranza ve yatak modelleridir. 

Bunu da seversin  Tay tüyü koltuklar nasıl temizlenir?

Oda çift kişi kullanacak ise ranza seçimi idealdir. Ranza basamakları ya da merdiven kısımlarında ekstra çekmeceli dolaplarla depolama alanı arttırılabilir. Diğer bir taraftan, ranzanın altında kalan bölüm çalışma masası ya da sandalye ile değerlendirilebilir. Erkek genç odası ya da kız genç odasını da aynı merkezde ince nüanslarla ranza ile ayrılabilir. Bir kısmı erkeklere özel antrasit, siyah gibi renklerle kombinlenirken diğer kısmı renkli, unisex renklerle tasarlanabilir. 

Karyola ya da ranzalarda depolama alanını genişletmek adına bazalı tasarımlar da kolaylaştırıcı çözümler sunar. Alan tasarrufu yapmak isteyenlerin vazgeçemedikleri tasarımlar baza sistemi ile entegre yataklardır. Ayrıca, görselliği ve işlevselliği tamamlayan komodin, şifonyer, çalışma masası parçaları özenle seçilerek takım tamamlanır.

Genç Odası Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Tasarımların odak noktasına gençlerin güncel beğenileri vardır. Bu noktada, gerek gereksinimlerin karşılanmasında gerekse beğenilen modelin alınmasında mobilyayı kullanacak gencin talebi mühim. En beğenilen mobilya takımını ararken aynı zamanda fiyatta da beklentilerin karşılanması ebeveynler tarafından kritiktir. Genç odası fiyatları, kullanılan malzemeye, mobilya sayısına, boyutlarına, kumaş türüne göre değişebilir. Ayrıca, tek tek mobilyaların alınmasına karşın takım halinde alınan mobilyalar daha ekonomik bir seçenek sunar. 

Tüm bunlar doğrultusunda, zamanı yakalayan genç odası modellerini geniş alternatiflerle incelemek istiyorsanız Divanev sitesini inceleyebilir, en çok beğendiğiniz modeli güvenilir bir hizmetle Divanev satış noktalarından satın alabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim