Günün Adamı Olun: Takım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Annekaz
20 Eylül 2021
Yorum Yok

Bir erkeğe en çok yakışan giyim ürünü nedir diye sorulduğunda birçok kişinin yanıtı takım elbise olacaktır. Takım elbise, gerçekten de özel günlerde, iş ortamında ya da farklı etkinliklerde erkeklerin çevrede baş döndüren bir tarz yaratmasını sağlıyor. Bununla birlikte, takım elbise, damatlık ya da smokin gibi modeller her ne kadar erkeğe çok yakışsa da, en iyi tarzı yakalamak adına dikkat edilmesi gerekenler mevcut. Erkek damatlık, smokin ya da takım elbise satın alırken, aşağıdaki konulara mutlaka dikkat etmelisiniz.

Takım Elbise Satın Almanın İlk Kuralı: Kaliteli Ürün

Takım elbise, damatlık ya da smokin gibi giyim ürünlerinde en ince detaylar bile önemlidir. Ancak ilk dikkat edilecek şey nedir derseniz kesinlikle kumaşın kalitesi olacak. Kumaş içeriğinde polyester oranı yüksek olan parçalar, ceketi ve takım elbisenin diğer parçalarını iyi göstermez. Takım tercih ederken, kumaş konusunda mevsimsel seçimler de önemlidir. Yaz ve kış için, açık ya da kapalı ortamlar için tercih edilen takım elbiseler farklı olabilir. Günlük giyim için tercih edilen takım elbiselerde gri gibi ara tonlar öne çıkabilirken, özel günlerde erkeklerin favorisi genellikle siyah smokin, damatlık ve takımlar oluyor. 

Size En Uygun Modeli Bulun

Pantolon, gömlek, ceket, ayakkabı, kemer ve hatta manşet tokasına varana kadar tüm detaylar, bir erkeğe harika bir tarz katabilir. Ancak iyi bir takım elbise ya da damatlık, smokin seçiminde vücut tipinize uygun modeli bulmak da önemlidir, zira bu gibi giyim ürünlerinde omuz yapısı başta olmak üzere bel ölçüsü, seçim yaparken önemlidir. Takım elbise seçerken, özellikle bel yapınız inceyse slim fit tarza sahip seçimler yapabilirsiniz. Vücuda tam oturan slim fit modeller, sizi gecenin en iddialısı yapabilir.

Bunu da seversin  Keşke Türkiye'de satılsa dediğimiz muhteşem şeyler

Ön Plana Çıkaran İnce Detaylar

Smokin, damatlık ya da takım elbise seçiminde ince detaylara önem vermek her zaman fark yaratır. Tercih ettiğiniz gömlekler de, aslında geri planda gibi görünse de önemli kısımlardan biri. İlk olarak, gömleklerin yaka kısmına dikkat etmek gerekiyor, zira ister smokin, isterseniz de damatlık ya da takım elbise için bir seçim yapın, yakalar gereğinden uzun ya da kısa kalırsa nahoş bir görüntü ortaya çıkabilir. Gömleğin yakası, takımınızla uyumlu olmalıdır. 

Aksesuarlarla Tarzınızı Ortaya Koyun

Erkek giyimde, aksesuarlar oldukça önemli ve göz alıcı, şık bir giyim tarzında ayakkabı ve diğer aksesuarlar tarzınızla uyumlu olmalı. Takım elbise, damatlık ve smokinlerde tercih ettiğiniz kemer, ayakkabı ve diğer aksesuarlar farklı tarzlar içerebilir. Sizi yansıtması gereken giyim tarzınızda, bütünlüğe önem vermeniz gerekiyor. Kemer ve ayakkabının uyumu, bazı erkekler dikkat etmese de çok önemlidir.

Takım elbise, smokin ve damatlık seçiminde ortalama ürünleri değil, en iyisini istiyorsanız erkek giyimin öncüsü Kiğılı modellerine göz atabilirsiniz. Kiğılı online satış mağazasında, en iyi takımlar ve aksesuarlar, uygun fiyatlarla sizi bekliyor.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim