İki harika pratik Bilgi

Annekaz
25 Haziran 2008
1 Yorum

Bazen öyle bir pratik bilgi veriyorlarki cezamı faydamı karar vermek zor oluyor mesela yıllar önce çiçeklerinizin daha iyi beslenmesi için haşlanmış fasülye suyunu çiçeklerin dibine dökün diye bir şey okumuştum.Nerelerinden nasıl uydurmuşlar bilmiyorum ama bende 16 yaşında falandım yaptım ev öyle berbat koktu ki çiçeklerin topraklarını değiştirmek zorunda kaldım.Aklaziyan pratik blgiler çok!! Zamanla kendi yöntemlerimi yada en iyilerini seçmeye çalıştım.Çok sık karşılaştığım problemlerin kolay çözümleri olduğunu gördüm.

Mesela her haşlama çatlayan yada en kötüsü içi dışına çıkan yumurtalar için çok pratik bir çözüm buldum.Yada çabucak buzdolabında sönen ilk günkü tazeliği kalmayan sebze meyveleri uzun süre taze tutmak için çok pratik bir yol varmış..Haşlanmış yumurtanın çatlamaması yada içinin dışına çıkmaması için yapmanız gereken haşlama suyunu bol bol tuz atmak ve öyle kaynatmak sobfrada kabuğunun kolay ayrılması isteniyorsa da bir süre haşlama suyunun iççinde ılıyana kadar bekletmek gerek..

Uzun süre tazeliğini koruyan sebze ve meyveler içinse..sebzeleri dizerken aralarına yeşil yaprak koymak ne yaprağı olursa olsun meyve ağaç yaprakları ,dut yapraklarıda olur en güzeli tabiki asma yaprağı gerçekten uzun süre taze kalıyorlar..

Bunu da seversin  Parfüm şişesinden lamba
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. nalan dedi ki:

    pratik bilgiler konusunda iddialıyımdır ama bak bu yeşil yaprak koymayı hiç duymamıştım hemen uygulayacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim