Pratik rulo pasta – Kedi dili bisküvi

Annekaz
15 Nisan 2018
Yorum Yok

10 dakikada yapılacak harika bir Pratik rulo pasta tarifim var. Doğrusunu söylemek gerekirse bütün malzemeler hazır ama isterseniz siz pratik rulo pasta yaparken pastacı kreması kullanabilirsiniz. Kedi dili sayesinde dilim dilim kolayca ikram edilen hoş görünümlü bir pasta ortaya çıkıyor.  Tiramusu lezzetinde isterseniz kahveli pratik rulo pasta versiyonunu da yine tarifin içine ekleyeceğim.

Kedi dili bisküvi ile Pratik rulo pasta  – Tiramusu  tadında

Malzemeler

20 adet kedi dili bisküvi

1 büyük bardak süt

içi için muz ya da çilek bence en güzeli muz ama meyve şart değil

Bir paket hazır pasta kreması ( arzu ederseniz kendiniz pastacı kreması yapabilirsiniz)

pratik rulo pasta

Yapılışı

Bir tepsiye strech filmi serin, Kedi dillerini geniş bir kaba koyduğunuz süte daldırıp çıkarın ( isterseniz süte kahve atıp kedi dillerine kahveli bir aroma verebilirsiniz) Strech filme 10 ar adet  karşılıklı olarak 20 taneyi dizin. Üzerine  strech film kapatıp dolapta en az bir saat dinlendirin. Bu arada  hazır pasta kremasını tarifine göre hazırlayın. Dinlenen ve yumuşayan  kedi dilleri bisküvisinin üstündeki strech filmini çıkarın ortasına muz dilimlerini koyun ve alltaki strech filmi iki tarafından tutup birleştirin, yani kedi dilleri karşılıklı olarak birleşecek ve ortaya dilimlik bir görüntü çıkacak. Bu şekilde bir süre daha bekletebilirsiniz. Üzerine isterseniz  kahve eleyip meyvelerle süsleyebilirsiniz.

Afiyet olsun.

 

 

Bunu da seversin  Nutella Browni - sadece 4 malzeme
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim