Kamera takıntısı..

Annekaz
26 Ocak 2009
14 Yorum


Teknojik yenilikler sayesinde hayatımız kolaylaşırken değerlerimizide silip süpürüyor. Gizlilik ve özel hayata saygı en başta gidenlerden..Hiç soyunma kabininde ya da girdiğiniz tuvalette kameralar olabileceği aklınıza geldi mi?

Mesela geçenlerde Çorum’da bir devlet okulunun bayanlar tuvaletinden kamera şeklinde bir kalem bulundu.Bulan da bayan öğretmenin dikkati. Bu kameralar aynen kalem gibi herhangi bir kabloya bağlantıya gerek kalmıyor elde yada yerleştirilen yerde çekimi yapıyor.Kalem kamera sahibi akşama kalemi alıp kapağını açıp flaşh disk gibi PC’ye aktarıp izliyor ve kaydediyor. Tabi sadece kalemle şeklinde değil kravat iğnesi , kemer tokası broş, ayna vs. gibi çok fazla çeşidi var. Fiyatlarıda gayet uygun.. böyle yazınca ürün tanıtımı gibi oldu ama durumun vehameti ancak böyle anlatılır. Tabi sadece kamera değil normal görünümlü casus telefonlar ses kaydeden düğmeler daha neler neler..Hayatımda hiç hamama gitmedim bu sene bi niyetlendik bu sebeplerden gidemiyorum hoş bırakın hamamı kıyafet almak bile benim için sorun haline geldi. İşletmelerden çok kişilere güvenim yok memleket sapık kaynıyor.

İnsanların eline medeniyetten önce teknoloji geçince bu tür sıkıntılıar aslında normal..Çaresi yok. Belki dikkatli olmak biraz fayda sağlar. Bu tür aletlerinde öylece satılması ne kadar doğru ben tartışırım.. Birde medyanın bu tür olaylara muhteşem bir yaklaşım tarzı vardır.Hele görüntüler medyanın eline geçmişse fotogaleri halinde büyük gazetelerin internet sitelerinde yer alır. Ve bunun tek nedeni fotoğraflardaki mağdurların kadın olmasıdır..

Bunu da seversin  Ayın mimi uygulaması ve cheese kek lolipopları
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (14)
 1. ÖzLeM dedi ki:

  Ben her girdigim kabine bakıyorum çok ama çok kokruyorum ..yapan yapıo nerden bilicez ki Allahtan bulsunlar. sevgiler..

 2. merbe dedi ki:

  sevgili anne kaz
  geçen yaz bana gelen bir mailde aynalarda tırnağınızı 90derecelik bir açıyla aynaya dokundurduğunuzda tırnağınız ile ayna arasında bir boşluk yoksa yani tırnağınız ile aksi birleşiyorsa izleniyorsunuzdur yazıyordu. ne kadar doğru bilemem ama bana tatile gittiğiniz otellerde lütfen buna dikkat edin gibi bir başlıkla gelmişti.

 3. NEŞELİ GÜNLER dedi ki:

  valla aynı şeyden bende dertliyim hep korkarım bu gizli kamera işinden .lavaboda,kabinde hep gözüm birşeyler arar yani takıntı gibi. ee ne yaparsın güven yok insanlara. allah korusun hepimizi bu tarz tuzaklardan

 4. KelebekGibi dedi ki:

  Böyle yapan insanlarin Allah cezasini versin, ne adi piskopat insanlar böyleleri, hayatta yapacak baska isleri gücleri kalmamis zevk aliyorlar böyle islerden, nefislerini törpülüyorlar ancak. Dikkat edelim biz gene elimizden geldigince..

 5. Büşra dedi ki:

  Ay çok iğrenç,Allah belalarını versin.Ben inan korkuyorum,yollarda ve resterontlarda lavobaya gitmeye.

 6. Anonymous dedi ki:

  Süperrrsin annekaz….Bloğunuzun en sıkı takipçilerindenim..Hatta bi fan kulübü kurmayı bile düşünebilirim.Her zaman özgün, kopyacı olmayan, ilk sizden duyduğum, gördüğüm, okuduğum temalarınızın hastasıyım hatta ailecek açılış sayfamız annekaz..
  Bu başarı tamamen size ait…Sitenizin sağ tarafına baktığımda gördüğüm o kadar çok konu varki içinde kayboluyorum-kayboluyoruz..
  Bu yazdığınız konuya gelince…
  Medyadaki 3. sayfa haberleri herzaman en çok rağbet gören sayfalardır.Ancak internetin gelmesiyle bazı şeylerin daha kolay ulaşılabilir olması insanların içindeki dürtüleri ön plana çıkardı.Yazınızın sonunda da belirttiğiniz gibi maktulün kadın olması medya için bulunmaz reytingin yanı sıra bizim tarafımızdan da aşağılanmanın en daniskası..

  Sevgiler Nurdan

 7. derya dedi ki:

  Canım sorma ya bendede o takıntı var mutlaka girince bakıyorum,ama teknolojide maalesef sınır yok kalem şeklinde olan çoğumuzun aklına gelmez.Teknolojik olarak dünya çok ilerlesede insanlık olarak geriliyor,insanlık bitiyor ben kendi adıma çocuklarım için üzülüyorum çünkü saygısız,sevgisiz bir dünya oluşuyor,sevgiler…

 8. SeDda dedi ki:

  doğru demişsiniz sevgili annekaz,insanların eline medeneyitetten önce teknoloji geçince…

 9. Ayça dedi ki:

  Sevgili Anne Kaz, benim de içimi kemiren bir konuyu yazmışsınız. Yıllar önce bir üniversitenin bayanlar tuvaletinde bulunan kameranın medyaya yansıması sonrasında, bu konu benim için de bir paranoya haline gelmiştir. Yorumunuz öyle doğru ki; medeniyetten önce teknolojiye ulaşmak… Hep aynı yere dönüyoruz kanımca, eğitim… Eğitime verilen devlet desteği… İnsanlarımız gün geçtikçe ileri gideceğine, insanlık olarak geri gidiyor. Maalesef teknolojiyi de diğer faydalı pek çok şey gibi kötüye kullanıyorlar… Okumak, öğrenmek yerine, televizyonlardan hazır sunulanları yutuyorlar…

 10. Anne Kaz dedi ki:

  Merbe aynen katılıyorum…

  Özlem hanım bu bilgiyi aklımda tuttum artık her türlü aynada denerim..:)

  KelebekGibi hayatımız bu tür dikkatlerle geçiyor zaten değil mi sonrada takıntılı olup çıkıyoruz..

  Büşra hanım aynen korku toplumu olduk..

  Nurdan hanım çok naziksiniz :)) teşekkürler sevgiler..

  derya sende dikkatlisin haklısın insanlıkta git gide çok şeyler eksiliyor..

  Ayça, Sedda yorumlarınız için çok teşekkürler.. konu çok önemli yalnız olmadığımı bilmek çok güzel inşallah yeni nesil daha dikkatli eğitim örf ve adetlerin saygının sevginin merhametin öğretilmesiyle daha insancıl olacak diye ümit ediyorum sevgiler..

 11. merbe dedi ki:

  anne kaz hem takıntılı hem de yoğun ve yorgun sanırım :) azıcık yorumlar mı karışmış ne :))))

 12. kalderavolkan dedi ki:

  Geçenlerde optimum içindeki bir çok mağazaya girip çıktım ve tabii kıyafet denedim. Ama neden bilmiyorum MANGO’daki kadar hiç tedirgin olmamıştım. İnanılmaz tedirgin resmen üstümdekini çıkartman altına başka birşey giyerek falan denedim 1-2 şey ve derhal kaçtım. Birşey olduğundn yada gördüğümden değil ama bir an içime öyle bir ürpert geldi. Birkez de defacto da yaşamıştım aynı şeyi. paranoyakmı oluyoruz ciddi ciddi tehlikedemiyiz bilemiyorum.

 13. Anne Kaz dedi ki:

  ehe vallahi karışmış :)) kusura bakmayın lütfen :)

 14. merbe dedi ki:

  rica ederiz cnm ne demek :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim