Kargaları balkondan ve bahçeden uzaklaştırmanın 7 etkili yolu

Annekaz
25 Nisan 2023
Yorum Yok

Kargalar, güzel ve zeki kuşlar olmalarına rağmen şehirlerde yaşayanlar için bir sorun teşkil edebiliyorlar. Bahçeleri, balkonları ve pencereleri işgal ederek zarar veren ve ortalığı dağıtan kargalar, birçok insanın sıkıntısı haline geliyor. Bazı insanlar, kuşları uzak tutmak için zararlı ve etik olmayan yöntemlere başvuruyorlar. Ancak, kargaları doğal yollarla ve zarar vermeden kovmanın birkaç etkili yolu var. Bu yazıda, kargaları bahçenizden veya balkonunuzdan uzak tutmanın kanıtlanmış yedi doğal yolunu paylaşacağız.

Neden Kargalar Pencerenize Saldırıyor?

Belki de bu soru aklınıza takılmıştır. Gerçek şu ki, kargaların hayatında kur yapma ve çiftleşme dönemleri tekrarlanan bir süreçtir. Bu süre zarfında, kargalar yansımalarında bir rakip görürler ve bu nedenle pencereye saldırmaya meyillidirler. Bu davranış, başka bir kargayı kovmak için bir tür rekabet içgüdüsüdür. Ancak, kargalar oldukça zeki kuşlar olduklarından, sadece pencereleri ve pervazları kirletmekle kalmazlar, aynı zamanda hasar da bırakabilirler. Bu nedenle, pencere saldırılarını önlemek için bazı etkili yollar bulmanız gerekebilir.

Balkon ve bahçenizdeki Kargaları Uzak Tutmanın 7 Kanıtlanmış Yolu:

  1. Kargaların sakıncalı bulduğu aromalar yaratan bitki ve çiçekleri ekleyin. Lavanta, kadife çiçeği ve kekik gibi bitkileri tercih edebilirsiniz.
  2. Kuş yemliklerini kargaların erişemeyeceği bir yere yerleştirin. Balkonda gıda bırakmayın.
  3. Kargaların çekeceği yiyecek kaynaklarını ortadan kaldırın. Bahçenizdeki meyve ve sebzeleri filelerle kapatabilir ya da kapalı bir alanda yetiştirebilirsiniz.
  4. Kargaları rahatsız eden gürültülü nesneler asın. Rüzgar çanları,  veya diğer gürültülü nesneler onları uzak tutmanın etkili bir yoludur.
  5. DIY korkuluk yapmak veya parlak Mylar şeritler (holografik tinseller)  kullanmak gibi görsel caydırıcıları kullanabilirsiniz.
  6. Doğal kuş kovucular kullanın. Nane yağı, limon suyu ve öğütülmüş kahve gibi malzemeler kargaları bahçenizden uzak tutabilir.
  7. Mylar veya alüminyum folyodan yapılmış parlak parçalar yaparak kargaları caydırabilirsiniz. Bu parçaları bahçenize veya meyve ağaçlarınıza asabilirsiniz.
Bunu da seversin  Duşakabin Temizliği - Ersağ Banyo temizleyicisi

Bu yöntemler kargaların balkonunuzu ve bahçenizi rahatsız etmesini engellemeye yardımcı olabilir.

 

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.