Bebeklerde gaz sorunu ve karın masajı videosu

Annekaz
7 Eylül 2019
1 Yorum

Bebeklerde gaz sorunu çözecek ve bağırsaklarını harekete geçirip doğal şekilde gazını çıkartacak bebek masajı ve hareketleri var. Bebeklerde gaz sorunu anneyi hatta aile komple çıldırtabilen sorunlardan birisidir biberonla beslenen bebeklerde daha sık görülür. Anne sütü ile beslenen ve meme emen çocuklarda daha az görülse de annenin beslenmesi ile doğrudan ilişkilidir.

Bebeklerde gaz olmaması için anne gaz yapan yiyeceklerden uzak durmalıdır. LAHANA,KARNABAHAR, TURP, SÜT gibi başlıca yiyecekler gaz yapar tabi annenin sindirimine göre değişebilir.

GAZLI BEBEK İÇİN KARIN VE BAĞIRSAK HAREKETLERİ

Bebeğinizin gazı varsa aşağıda videoda gösterdiğimiz gibi hareketler yaparak bebeğinizi rahatlatabilirsiniz. Bebekler çok nazik oldukları kadar sağlam yapıdadırlar ovarak yapacağınız hafif bir masaj onlara zarar vermez. Gazlı bebeğe masaj yaparken bebek yağı dahil cildine zarar vermeyecek yağları kullanabilirsiniz. Ellerin temiz ve bol yağlı olmasına dikkat edin. Yuvarlak hareketlerle bebeğinizin karnını ovup bacaklarını bisiklet hareketi yapar gibi çalıştırarak bağırsaklarını hareketlendirin. Bu şekilde popodan gaz çıkacak ve karın ağrısı çok daha kolay gidecektir. Ağızdan gaz çıkartmaktan çok daha etkili bir yöntemdir.

Bunu da seversin  Çocuklara parmak arası terlik giydirmeyin
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Neslihan Aksöz dedi ki:

    bebeğimin çok gazı vardı ben onun için humana’nın kimyonlu rezene çayını kullandım hem kendime hem bebeğime çok çok faydasını gördüm hanımlar bilginiz olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim