Kaşarlı ve mantarlı krep

Annekaz
19 Mayıs 2014
Yorum Yok
Kaşarlı krep mantar misafir sofraları için çok uygun bir ara sıcak, gerçi benim fotoğraf kaşarlar soğuduktan sonra çekildiği için pek iştah açısı durmasa da gerçekte herkesin seveceği bir yemek
Krep mantar ayrıca çok bereketli bir kilo mantarla 12 kişilik krep mantar servis edebilirsiniz. Kolay ama havalı bir yemektir yanında domates sosu olabilir  ben yapmadım Krep Mantar’ın tarifi ise çok kolay Krepler buradaki tarife göre hazırlanır, Ayıklanmış yıkanmış mantarlar doğranır yağda küçük bir soğan ve 2 adet yeşil biber kavrulur üzerine ayıklanmış doğranmış mantarlar atılır.

Sularını çekip bırakana kadar pişirilir içine tuz ve karabiber de atıldıktan sonra ocaktan alınır. Krepler fırına verilecek tepsiye ikiye katlanıp konulur mantarlar içine yayılıp krepin yarısı üzerine kapanır üzerine rendelenmiş kaşar peyniri dökülüp sadece üstü yanan fırında kaşarlar eriyene kadar pişirilir. Sıcak sıcak servis edilir.. Afiyet olsun.

Bunu da seversin  Kuru patlıcan ve biber dolması
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim