Kedimizi kısırlaştırdık – Ankara

Annekaz
16 Ocak 2017
Yorum Yok

Kedilerin kısırlaştırılmasını onaylıyor musunuz? Erkek ya da dişi kediler kısırlaştırılmalı mı? Bu konuda çok şey duydum okudum ‘babalık ya da annelik’ hakkı elinden alınmasın diyenler  bile oldu ama malesef  durum pek öyle değil.

Ankara kedimiz ki veterinerin söylediğine göre Ankara – Van kırması erkek kedimiz yetişkin olduğu günden bu yana çiftleşme isteği ile sabahlara kadar ağlıyor , eve koku bırakıyor yemek yemiyor ve insanlara saldırıyordu hem kendisi hem de bizim için oldukça stresli günler kedimiz 9 aylık olmasından sonra başladı.

ANKARA’DA KEDİ KISIRLAŞTIRMA

Evimiz bahçe katı olduğu için pencere önünde gördüğü diğer kedilerle daha da kızışan bir hal alınca ki buna komşuların şikayetleri vs eklenince kısırlaştırmak için kedimiz Paşa’yı alıp Ankara Üniversitesi veterinerlik Fakültesi‘ne görürdüm. Dışkapı da ulaşımı oldukça kolay cerrahi kliniğine girdik pek çok hayvanla beraber kısa süre bekleyip ilk muayeneyi olduk sağlıklı bir erkek olduğu için bir hafta sonrasına gün verildi. Ankara Üniversitesi veterinerlik Fakültesi Dr ve çalışanları çok ilgili ve işlerini severek yapıyorlar kısırlaştırma için çok tecrübeli ve donanımlılar Ankara’da erkek kedi kısırlaştırma fakültede 100 TL artı masraflar yani 130 civarı bir paraya hallediliyor. 

Fakültede işimi bitirip dolmuşa binmek için karşıya geçince Dışkapı Veteriner kliniğini gördüm Paşa’nın ağlamalarından çok yorulduğum ve 1 hafta sonrasına gün verildiği için daha kısa zamanda yapılabilir mi ve fiyat bilgisi için kliniğe girdim. Uzman Veteriner’in aynı gün yapabileceğini  ve her şey dahil 150 TL  olduğunu duyunca çok sevindim. O gün orada kısırlaştırma operasyonu yapıldı yaklaşık 2 saat kadar orada kaldık. Çok kısa süren operasyon sonrasında kedimiz Paşa’yı eve getirdik.   24 saat kadar tam olarak kendine gelemedi ve sabaha kadar kustu  ama ertesi gün yavaş da olsa yürümeye yemek yemeye başladı. İlk baygın hali çok üzücü bir görüntü ama şimdi çok neşeli ve çok oyuncu bir kedi haline geldi. Stressiz ve oldukça sakin parçalarcasına elimizi tırmalayan kendini sevdirmeyen kedimiz gitti daha sakin ve mutlu bir kedi geldi, iştahının da çok açıldığını söylemeliyim :)

ankara kedi kisirlastirma fiyatlari

Operasyondan 4 saat sonra

KISIRLAŞTIRMA SONRASI YAPILACAKLAR

Öncelikle sıcak tutacaksınız biz gelirken kar fırtınası vardı üşümesin diye taksi ile eve geldim. Eve gelir gelmez başı yana gelecek şekilde yatırıp battaniyeye sardım. Kusabilir endişe etmeyin yatış pozisyonunu arada bir değiştirip başının yan durmasını sağlayın. Ayılmaya başladığında ki bu en az 6 saat sonra olacaktır kalkıp yürümeye çalışacak ama yalpalayıp düşecektir kontrol altında tutun, ya da taşıma çantasından çıkarmayın. 8 – 9 saat sonra su içirebilirsiniz ben iğnesiz bir enjektörle çok az ağzına damlattım.  Antibiyotiğini ihmal etmeyin.

Bunu da seversin  Dişçi koltuğunda 3 saat

Erkek kedi kısırlaştırmak dişi kedilere nazaran çok daha kolay ve ameliyat sonrası süreci çok daha kolay atlatıyorlar. Beyaz ırk kediler çok daha suratsız ve saldırgan Dr Beyaz ırk kedilerinin atasının ayı olabileceğini söyledi tabi ki şaka ama o kadar saldırgan, asabi  ve güçlü kediler  bir de üzerine kızışma dönemi eklenince vay halimize..

Ankara’da kedi kısırlaştırma operasyonu yaptıracaklar  bu küçük klinikte çok daha uygun fiyata ve tabi ki uzman ellerde işlerini halledebilirler. Ankara’da Kedi kısırlaştırma hakkında bilgi için.. Dışkapı veteriner kliniği Uzman Veteriner Hekim Hayati Turan 0312 318 28 82 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim