Köpek ekmek..

Annekaz
22 Ağustos 2012
Yorum Yok

Çocuklara yemek yedirmek dert bir de okullar açılınca çantaya konacak yemekler ayrı dert. Biz anneler de artık elimizden ne geliyorsa yapıyorduk gerçi benim hiç bir zaman yemek sorunum olmadı o yüzden şanslıyım sanıyorum ama çocuğu yemek seçen anneler için neşeli bir ekmek önerim var.

Fotoğrafını gördüğünüz ağzında sosis olan köpek aslında ev yapımı bir ekmek. Tarifi diğer ekmeklerden farklı değil yumuşak bir ekmek hamuru yoğurulup elips şekli verilerek tepsiye aralıklı diziliyor. Kenarlarına kulak için kesikler atılıyor göz ve burun için fasulye kullanılmış ama ben zeytin tavsiye ederim ya da üzüm ya da her ne istiyorsanız.

Piştikten sonra ortadan kesilip içine uygun malzemeler konulup sandviç yapılıyor. Ekmek tercihleri değişir kepekli ekmek, tatlı ekmek.. yine iç malzemeler de ekmeklere göre değişik malzemelerle yapılabilir. Bu tarifi denemeyi çok istiyorum ama bu sıralar taşınma hazırlıkları yüzünden evde pişen yemeklere çok fazla zaman ayıramıyorum ama okul yaklaşırken de mutfakta becerikli anneler belki yapıp deneyebilirler..

Kaynak

Bunu da seversin  İkili kopya mağdurları ne yapmalı?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim