Krepin bin bir hali!

Annekaz
23 Mart 2013
Yorum Yok

Krep çok sevilen bir hamur işi dünyanın her yerinde birbirine benzeyen tariflerle değişik adlarla yapılıyor. Bazı diyetler için çok önemli mesela Dukan Diyeti için yulaf krepi çok önemlidir. Aslında krep hafif bir hamur işi sayılabilir ama o kadar çok yapım şekli ve tarifi var ki ana malzeme yumurta un ve süt ama unsuz yapılan krepler de var, ya da yoğurtla yapılan, maden sodası, bira, kefir gibi ilginç malzemelerle yapılan krep tarifleri de biliyorum. Krep pek çok gıda malzemesini sarıp sarmalıyor tabi bu şekilde müthiş lezzetler ortaya çıkıyor mesela jambon krem peynir ve yeşillik benim için harika bir öğle yemeği olurken içine çilek muz konulup sarılan ve üzerine çikolata sosu dökülen krep harika  bir tatlı olabilir hem de aynı kreple bu tarifleri hazırlayabilirsiniz.kakaolu ve sade krep karisik pisirilmis

Benim krep tarifim klasiktir en azından benim için vaktim bolsa özene özene ince ince krepler yaparım ama artık krepleri balık tavasında yapıyorum daha önce balık tavasında kek tarifi vermiştim benim bir değil iki değil tam üç balık tavam var :) fiyatı uygun geldiği için almıştım lakin balık pişirdiğim tavayla da krep yapabiliyorum ha diyorsunuz ıyhh kokar diye ilginçtir kokmuyor.  Bunu da konu ve komşuyla test ettim :D Balık tavası ile yapılan krepler büyük oluyor çok fazla uğraştırmadan sarmalık böreklik tatlılık dev krepler ortaya çıkıveriyor.

Kreplerle ilgili görsel bir araştırma yaptım hepsinin tek tek tarifini bulmak zor ama genelde zaten fotoğrafta aşağı yukarı ne olduğu belli malzemeler ve sarma şekilleri kullanılmış. Biraz marifet ve mutfak bilgisi olanların kafasında şimşekler çakacaktır ama bilmeyenler önce sade krep yapmaktan başlasalar çok daha iyi olur :) işte krep fotoğrafları..

Bunu da seversin  Şeker Pancarından bebek maması
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim