Kusurları kapatın makyajla canlanın

Annekaz
7 Nisan 2022
Yorum Yok

2 yıldır kullandığımız maskelere yavaş yavaş veda ederken  güneş de sıcak yüzünü göstermeye başladı.  Artık canlanma ve yenilenme zamanı. Tabi yenilenirken biraz desteğe ihtiyacımız olabilir.

Yorgun yüze veda canlı ve parlak cilde merhaba!

Yaşımız kaç olursa olsun  yorgun olduğumuz günler gayet normal. Uykusuzluk, susuzluk, hormonlarımız cildimizin soluk olmasına neden olabiliyor. Bizi bu döngüden kurtaracak tek şey ise biraz makyaj.

Cildinizden başlayın; İyi besleniyor yeterince su içip güzelce  uyuyorsanız cildinize ufak dokunuşlar yetecektir. Öncelikle nemli bir cilde ihtiyacınız var. Neme doymuş bir cilt için haftalık maskelere, hyaluronik asit desteğine ve günlük nemlendiricili kremler cildinizin en büyük yardımcısı, bunlar tamamsa  makyaj aşamasına geçebiliriz.

Her zaman makyajınızın ilk aşaması iyi bir baz olmalı. Pek çok Baz  – Primer sadece makyajı pürüzsüzleştirmekle kalmaz aynı zamanda vitamin desteği de sağlar.

İkinci aşama Göz altları; yorgun olduğumuzun ilk işareti gözlerimiz için doğal görünümlü bir concealer a ihtiyacımız var. Kapatıcılar sadece göz altlarında kullanılmaz  yüzdeki küçük kusurlar, koyu renkler için de her zaman kullanabilir.

Makyajımızın en önemli parçası ise fondöten. Cilde tam uyum sağlamış, canlı bir görünüm veren fondöten bulmak hiç kolay değil. Kadınlar bunun için pek çok marka ve seçenek deniyor ve bulduğu markayı hayatının bir parçası haline getiriyor. Benim cildim kuru olduğu için biraz daha yağlı ve pembe alt tonlu bir renk tercih ediyorum, ve biraz kontur ile destekliyorum. Fondöteni  yumurta sünger ile kullanmak en kolayı hatta minik bir ipucu süngeri biraz nemlendirirseniz çok daha güzel bir sonuç elde edersiniz.

Makyajımda en sevdiğim kısım kesinlikle ruj gideceğim yere, kıyafetime, hatta hava durumuna göre bile rujumu seçebiliyorum. Minik bir ayrıntı;  rujunuz ile allığınız uyumlu olursa yüzünüz çok daha canlı görünecektir. Göz makyajında ise bazen sadece iddialı bir eyeliner yetiyor. Hafif kuyruklu siyah bir çizgi göze nasıl da güzel bir hava katıyor değil mi?

Bunu da seversin  100 liralık alışverişe Bioderma Sebium H2O hediye

Makyajın son hamlesi bu kadar emeğe değsin diye  transparan bir pudra belki çooook az ışıltılı bir pudra seçebilirsiniz bu sizi biraz daha canlı gösterebilir ama bir disko topu gibi de parlatabilir aman dikkat..

Makyajı çoğu zaman daha güzel görünmek için değil daha canlı ve fresh görünmek için yaptığım doğrudur. Bunun için doğru makyaj malzemelerini seçmek çok önemli, yüzümde kuru kek gibi duran bir fondöten ya da pudra kesinlikle istemem, o yüzden cildim için en doğru ve kaliteli malzemeleri arar ve bulurum ve asla o ürünlerden vazgeçmem siz de geçmeyin…

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim