Miseller su nedir? nasıl kullanılır?

Annekaz
26 Ocak 2018
Yorum Yok

Hepimiz makyaj yapıyor çoğunlukla da o makyajı temizleyip uyuyoruz. Makyaj temizlerken Miseller su  kullanıyoruz peki  Miseller su nedir? nasıl kullanılır? Neden makyaj temizlerken miseller su kullanmalıyz neden önemli?

Miseller su nedir? nasıl kullanılır?

Küçük bir şişe suya neden en az 8 lira veriyoruz ? İndirimlerden şişe şişe alıp depoluyoruz. Miseller su,  su gibi görünür ve hatta kullanırken su gibi hissettirir. Dermatolog Dr. Mona Gohara’ya göre makyaj yapan herkes bu suyu kullanmalı. Micell maddesi küçük kürecikler halinde kir makyaj artıklarını içine hapseder ve cillten kolayca söküp atar. Neden sabun ya da bebek şampuanı değil de Miseller su? Sabun ve diğer temizleyiciler kirleri söküp atarken cildinizin doğal yağlarını da alır bu da erken yaşlanmaya, tahrişe ve kuruluğa neden olabilir. Güzel bir miseller temizliğinden sonra cildinizi nemlendirip varsa başka bakımları yapıp yatabilirsiniz.

Bu konuda uzmanlaşmış çok fazla marka ve seçenek var. Kozmetik mağaza zincirlerinde ve eczanelerde hem bütçenize hem de markalara göre seçim yapabilirsiniz tabi bol bol pamuk ped de almayı unutmayın..

miseller su temizlik

Bunu da seversin  Babetlerinizi böyle saklayın
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.