Kusursuz Bir Dudak Bakımı İçin Dudak Balmı Kullanımı

Annekaz
23 Aralık 2022
Yorum Yok

Dudak bakımı, bakımlı ve güzel bir yüze sahip olmak isteyenler için çok önemli. Dudaklar hassas bir cilt yapısına sahip ve özellikle hava sıcaklıklarının düşük olduğu dönemlerde, dudaklarda kuruma ve çatlama görülebiliyor. Dudakla ilgili bu sorunların en önemli nedeni nem eksikliği. Dudak balmı, dudakların kurumasına karşı etkili bir bakım etkisi sunarak yıpranmayı önlüyor. Peki dudak balmı nedir, özellikleri nelerdir?

Dudak Balmı Nedir?

Dudak  balmı ya da lip balm, kuru ve çatlak dudakları yumuşatmak için kullanılan balsam formu bir ürün. İçerdiği doğal malzeme yapısı ile dudakları nemlendiren, buna ek olarak uçuk gibi sorunları da çözen balm, içerdiği doğal malzeme yapısı ile öne çıkıyor. Genel olarak mineral ve vitaminler dudak balmı içinde yer alması ile, cildi besliyor. Dudak balmı aynı zamanda güneşin olumsuz etkilerine karşı koruyucu, SPF özellik de içerebiliyor. Dudak balmında aynı zamanda şifalı doğal bileşenler de yer alabiliyor. Dudak sağlığını koruyan lip balm, çok soğuk ya da çok sıcak anlarda dudakları daha bakımlı ve sağlıklı bir hale getiriyor.

Dudak Balmı Kullanımı Nasıl Olmalı?

Dudak balmı, iki farklı çeşide sahip. Lip balm çeşitleri içinde tüp formunda ürünler ve ruj formunda ürünler söz konusu olabilir. Tüp formunda olan dudak balmının kullanımı sürme yoluyla yapılırken, ruj olarak kullanılan lip balm ise ruj gibi sürülebilir. 

Dudak balmı ne zaman kullanılır dendiğinde ise sağlık uzmanlarının önerisi genellikle gece kullanım yönünde. Gece dudaklara sürülen dudak balmları, daha uzun süreli bir etki ortaya koyuyor. Buna ek olarak dudak balmının kokusundan, tarzından memnun olmayanlar çilek ya da meyve aromalarını tercih edebilir. 

Dudak balmı tabii ki dudaklar için kullanılan, nemlendirici özellikli bir makyaj ürünü ancak bazı kişiler göz altında da lip balm uygulayabiliyor. Bu uygulama göz altlarını daha ışıltılı gösterebilmekte. 

Bunu da seversin  LR Ekim ayı fırsat ürünleri

Dudak Balmı Ne Kadar Kullanılır?

Dudak balmının kullanım süresi genel olarak 3 ay ile 6 ay arasında değişebilir, lip balm ürünlerinin toplam kullanım süresi 12 ay olarak belirtilmiştir. Dudak balmının ne kadar kullanılacağı konusunda herkes dudaklarının sorunlarına göre tercihte bulunabilir. Dudak balmı, dudakların ihtiyaç duyduğu kadar uygulanabilir. Eğer güneş etkilerine karşı koruma da isteniyorsa, SPF özellikli lip balm modelleri de tercih edilebilir.

Dudak balmı konusunda kaliteden ödün vermeden, uygun fiyatlı alışveriş yapmak istiyorsanız Flormar lip balm modellerine göz atabilirsiniz. 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.