Lavaş ekmek pizzası

Annekaz
19 Mayıs 2014
Yorum Yok

Lavaş ekmekten şipşak börek yapmıştım eskilerde kaldı ama takip edenler bilirler. Lavaş ekmeğinden pizza bizim evde sevilen tatlardan birisi..

Lavaş ekmekten şipşak börek yapmıştım eskilerde kaldı ama takip edenler bilirler. Lavaş ekmeğinden pizza bizim evde sevilen tatlardan birisi. Pizza dediysem için kaşar domates biber ve sucuk kullanıldığı için yoksa patatesli de olur peynirli de mantarlı da..

Sofradan artanları değerlendirin

Lavaş ekmekleri ile pizza ya da çabuk ve pratik bir börek yapmak çok kolay. Üstelik hesaplı da yani sofralardan artan peynirler yarım kalmış domatesler katılabilir.

Kişi başı 1 adet lavaştan yapılan pizza yeterlidir, o yüzden kişi başı birer tane hazırlayabilirsiniz :)

2 domates, 4-5 yeşil biber, 1 büyük kırmızı biber, sucuk, salam sosis ne istiyorsanız, arzu ederseniz soğan , pişmiş tavuk etleri, peynir yine en güzeli kaşar ama karar size kalmış. Malzemeleri yıkayıp doğrayın kaşar rendeleyin ve hepsini harmanlayın. Lavaş ya da tortilla ekmeğinin yarısına içten koyun ve yayın diğer yarısını üzerine kapatıp. Düz bir teflon tavada pişirin ben burada herkese balık tavasını şiddetle öneriyorum. İki tarafını da pişirin arzu ederseniz pişen yüzlerine terayağı, margarin ve yasıvı yağ sürerek tatlandırın.

Tarif hakkında not: Tarifte tuz yok ekmek zaten yeterince tuzlu, içinde de peynir olunca peynir de tuzlu sebzeli yaparsanız ya da tuzsuz peynir kullanırsanız tuz elbette gerekir…

Bunu da seversin  Desenli, simli renkli duvarlar!
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.