Lavaş ekmek pizzası

Annekaz
16 Temmuz 2013
Yorum Yok

lavaş-pizzası Lavaş ekmekten şipşak börek yapmıştım eskilerde kaldı ama takip edenler bilirler. Lavaş ekmeğinden pizza bizim evde sevilen tatlardan birisi. Pizza dediysem için kaşar domates biber ve sucuk kullanıldığı için yoksa patatesli de olur peynirli de mantarlı da..

Sofradan artanları değerlendirin

Lavaş ekmekleri ile pizza ya da çabuk ve pratik bir börek yapmak çok kolay. Üstelik hesaplı da yani sofralardan artan peynirler yarım kalmış domatesler katılabilir.

Kişi başı 1 adet lavaştan yapılan pizza yeterlidir, o yüzden kişi başı birer tane hazırlayabilirsiniz :)

2 domates, 4-5 yeşil biber, 1 büyük kırmızı biber, sucuk, salam sosis ne istiyorsanız, arzu ederseniz soğan , pişmiş tavuk etleri, peynir yine en güzeli kaşar ama karar size kalmış. Malzemeleri yıkayıp doğrayın kaşar rendeleyin ve hepsini harmanlayın. Lavaş ya da tortilla ekmeğinin yarısına içten koyun ve yayın diğer yarısını üzerine kapatıp. Düz bir teflon tavada pişirin ben burada herkese balık tavasını şiddetle öneriyorum. İki tarafını da pişirin arzu ederseniz pişen yüzlerine terayağı, margarin ve yasıvı yağ sürerek tatlandırın.

Tarif hakkında not: Tarifte tuz yok ekmek zaten yeterince tuzlu, içinde de peynir olunca peynir de tuzlu sebzeli yaparsanız ya da tuzsuz peynir kullanırsanız tuz elbette gerekir…

2926681144_a12bff2c6c

2008 yılındaki tarifim

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim