Limonla saç açma yöntemi

Annekaz
27 Ağustos 2015
1 Yorum

Limonla saç açma işlemi aslında çok eski olmasına rağmen günümüzde dahi kullanılabilmektedir. Özellikle koyu renkli saça sahip olanlar saçlarını açmak için bu yöntemi tercih edebiliyorlar. Ancak limonla saç açarken bazı
şeyleri akılda tutmak gerekiyor. Özellikle limonla saçları açtığınız zaman saçlarınızı kuruyup yıpranacağını unutmamanız gerekmektedir. Ancak bu etki sadece saçlarınızı limonla açtıktan sonra çok fazla güneşte durduğunuz zaman görülmektedir. Bu nedenle saçlarınızı limonla açtıktan sonra güneş altında fazla durmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca yıpranmanın etkisini azaltmak içinde saçlarınızı açtıktan sonra saçlarınıza zeytinyağı sürmelisiniz.

limonla-sac-rengi-acma

Limonla Saç rengi Nasıl Açılır?

Saç rengini açma aslında oldukça basit bir işlemdir. Yapmanız gereken ilk olarak 2 adet limonu almak ve bunların suyunu sıkmak. Daha sonrasında sıktığınız limonların suyunu 1 litre kadar suyun içerisine dökmelisiniz. Duş alırken çıkmadan önce son olarak limonlu su karışımı ile saçlarınızı durulamalısınız. Daha sonrasında ise güneşe çıkarak saçlarınızın açılmasını sağlamalısınız. Bunun içinse en az 1 – 2 saat güneşte durmanız gerekiyor. Eğer saçlarınızın daha fazla açılmasını istiyorsanız o zaman güneş altında daha fazla durmalısınız. Bu işlemi saçlarınıza sadece limon sürerek de gerçekleştirebilirsiniz. Ancak saçlarınıza sadece limon sürdüğünüzde saçlarınızın daha yıpranmaması için güneşte daha az durmanız gerekiyor.

Limon kullanarak saçlarınızı açtığınızda saçlarınızın tamamen sarı olmasını beklememelisiniz. Saçlarınız sadece birkaç ton açılacaktır. Ayrıca bu işlemi uyguladığınızda saçlarınız yıpranacağı için aynı zamanda saç bakım ürünleri kullanarak saçlarınızın yıpranmasını engellemeniz gerekiyor. Bu sayede Limonla saç açma işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

Normal Saçları Limonlu Su İle Açmak

Normal saçları limonla açmak isterseniz o zaman ihtiyacınız olacak malzemeleri almanız gerekiyor. Bunun için 4 tane taze limona ve ¼ bardak ılık suya ihtiyacınız olacaktır. Daha sonrasında limonları sıkın ve limon suyu ile ılık suyu bir sprey şişesinin içerisine koyun. Karışımı sprey uygulaması ile saçınız nemli hale gelene kadar uygulamalısınız. Eğer en iyi sonucu almak istiyorsanız o zaman saçlarınızı yıkamadan önce bu spreyi kullanmalısınız. Spreyi uyguladıktan sonra 1 – 2 saat kadar güneş altında kalın. Daha sonrasında saçlarınızı iyice yıkayın ve güçlü bir nemlendirici ile saçlarınızı nemlendirin. Son olarak da saçlarınıza saç bakım ürünleri kullanarak kırıklıkların ve yıpranmanın önüne geçmelisiniz. Eğer kesin bir sonuç almak istiyorsanız Limonla saç açma işlemini 4 haftaya kadar uygulamanız gerekiyor. 4 hafta sonunda istediğiniz sonucu sizde elde edeceksiniz.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Emel dedi ki:

    Limonun iyi gelmediği yapmadığı şey yok gibi. Yağ yaktırıyor sivilceleri kurutuyor saç açıyor. Eskiden jöle olarak kullanılıyormuş.:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.