Peynirli radika salatası

Annekaz
24 Haziran 2014
Yorum Yok

Radika diğer adı ile hindiba A vitamini ve kalsiyum açısından zengin bir ottur böbreklere çok faydalı olduğu biliniyor Ege ana vatanı bir iç anadolular Radikayı yeni yeni tanıyoruz benzer yabani otlarımız var ama bu kadar büyük değil tabi ki ama çok lezzetli yabani otlarımızı da zamanında bulursak görür toplar yeriz  annem bu konuda uzmandır. Radika daha çok salatası yapılıyor lakin radika hem haşlanarak hem de kavrularak yeniyor. Radika salatası limonla zeytinyağı ve sarımsakla salatası yapılıyor ben limon peynir zeytinyağı ekledim sadece Peynir Ege’ye yaraşır Fesleğenli, Çörekotlu ve Domatesli Murat Bey Natura Herban peyniri kullandım çok lezzetli oldu ve radikaya çok yakıştı.

radika-salatası

Radikayı tuzlu suda şöyle bir iki dakika kaynatıp zeytinyağı ve limonla servis edebilirsiniz böreklerin içine gözlemelerin içine bile katabilirsiniz.. kavurup içine yumurta kırabilirsiniz.. Radika şifalı bir ottur çok nazik değildir ama yine de çabuk pişer bir kaç şekilde tüketmenizi tavsiye ederim ben çiğ seviyorum ama tabi damak zevkleri bambaşka..

Radika Salatasını yapmak için:

Yarım radikayı yıkayın ayıklayın

biraz suyunu süzdürün

Gelişi güzel doğrayın fazla küçültmeyin

yarım çay bardağı sıvıyağ, yarım limonla karıştırın bir su bardağı kadar Murat Bey Natura Herban peyniri  rendeleyin üzerine ekleyin.

Basit ve hafif salatanız hazır..

Bunu da seversin  Sahura ne pişirelim: Sezar Salata
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.