Makyaj Çantasında Olması Gereken Ürünler Nelerdir?

Annekaz
26 Eylül 2022
Yorum Yok

Makyaj çantasında hangi ürünlerin olacağına siz karar verebilirsiniz. Ürünü daha verimli kullanmak adına ise sizin için derlediğimiz birkaç püf noktasını okuyabilirsiniz. 

Kolay dağılan ve bir arada olsun istediğiniz göz, kaş ya da dudak kalemlerinizi makyaj çantasında tutarak çekmeceye koyabilirsiniz. Kenarda makyaj eşyalarım hazırda bulunsun diyorsanız içine fondöten, rimel, far, göz kalemi, allık, ruj ve allık fırçası gibi ürünler koyup bekletebilirsiniz. 

Günlük çantanızda taşımak istediğiniz makyaj ürünleri varsa minik ebatlarda satılan makyaj çantalarından birini seçip içine kapatıcı, rimel, göz kalemi, allık ve ruj koyarak taşıyabilirsiniz. 

Makyaj için kullandığınız pamuk ya da makyaj çıkartıcı gibi ürünlerinde eşantiyon boyunu yine çantanıza dahil edebilirsiniz. 

Makyaj çantasında bulunması gereken ürünler aşağıdadır.

Far Paleti

Far paleti, birden fazla far renginin bir arada bulunduğu ürünlerdir. Farklı renkleri bir arada kullanmayı seviyorsanız ya da tek kutuda birden fazla far seçeneğim olsun diyorsanız makyaj çantanızda mutlaka bir far paletiniz bulunsun. 

Allık

Makyaja dahil ya da tek başına kullanılan bir üründür allık. Yanakların yüksek kısmına sürülerek yüze canlılık verilebilir. Simlisi ve birçok farklı rengi olan bu ürünü yanınızda taşıyarak ihtiyaç duyduğunuz her an kolayca yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Ruj

Ruj dediğimizde renk renk dudaklar aklımıza geliyor. Likit, krem ya da farklı formlarda dudağınıza hızlıca uygulayabileceğiniz bu ürünlerle hem kurumuş dudaklarınızın bakımını yapabilir hem de yüzünüze canlılık getirebilirsiniz. 

Fondöten

Cildiniz her zaman kusursuz görünmeyebilir ve bazı ürünlerle bu geçici problemleri kapatabilirsiniz. Yanınızda küçük ebatlarda bir kapatıcı bulundurursanız ihtiyaç duyduğunuzda gün içinde kullanabilirsiniz. 

Göz Kalemi

Göz kalemi, gözün içine ya da üst kirpik diplerine uygulanan ve bakışları belirginleştiren bir üründür. En çok siyah rengi tercih edilir. Her renk ve dokuda göz kalemi bulmak mümkündür. Yanınızda kolayca taşıyabilir ve ihtiyaç duyduğunuzda hızlıca uygulayabilirsiniz. 

Bunu da seversin  Cilt Tipleri ve Özellikleri

Rimel

Bazı günler hafif makyaj yapmak isteriz. Bunun için bir rimel, bir ruj bir de allık yeter. Rimel kirpiklerinizi daha görünür hale getirir ve bakışlarınızı daha etkili olmasını sağlar. Günlük yaşamınızda her gün kullanabilirsiniz. Silmeden yenisini sürmenize gerek yoktur. Gün boyunca kirpiklerinizi formda tutar. 

Makyaj Çantası Nereden Alınır?

Makyaj çantası alırken ebatlarına, malzemesine ve kolay temizlenir olmasına dikkat edebilirsiniz. Sizinle her gün sağdan sola giderken ya da bulaşan malzemeleri çıkarıp koyarken başına bir şey gelme olasılığı yüksek bir üründür. 

Hediye olarak oldukça tercih edilen makyaj çantalarının farklı ve dikkat çekici tasarımlarına ulaşmak istiyorsanız Miniso Makyaj Çantası kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim