Dişçi koltuğunda 3 saat

Annekaz
3 Mayıs 2011
1 Yorum

 

Facebook’da arkadaşlarımla paylaşmıştım dün, iki gündür gömülü 20 yaş dişi eziyeti çekiyorum. Ağrılara dayanılacak gibi değildi, akşam mesaiden sonra eşimle birlikte Ankara’da tek bildiğimiz Ankara 75. yıl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne doğru yola çıktık. Akşam iş dönüşü trafik falan dolmuşla gidelim dedik demesine de dönüşün gece yarısını bulacağını tahmin edememişiz.

Hastane’ye 20:00 gibi girişimizi yaptık o satlerde yok denecek kadar hasta vardı, muayenehane kapısı açık dişçiden korkmam ama dişleri çekilenleri falan gördükçe insan çekiniyor karnına ağrılar giriyor :) Neyse sıramız geldi oturduk Doktor, Yusuf Erol Çancı şikayetin ne dedi işte 20 yaş dişi hımm film çektirelim. Çekildi film gayet güzel gömülmüş tersine dönmüş bir diş ameliyat dendi ameliyata taa ağustosa falan gün atılıyor devlet hastanesi mecbur, fakat minik bir çürüğün var onu tedavi edelim dedi, Tamam dedim.

Bu arada doktor müthiş, eli çok hafif sohbet ediyor şakalaşıyor eşiminde benimde kanal tedavimizi yaptı saat 23.30’da kadar özel bir hastanedeymiş gibi ilgilendi sağolsun, bu arada Başhekim yardımcısı geldi onunla da biraz sohbet ettik ben böyle devlet hastanesi görmedim :) Tedavimiz yaklaşık 3 sat sonra bitti herkes hastaneyi yavaş yavaş terkederken bizde Erol Beyle vedalaşıp teşekkürlerimizi sunup ayrıldık kapıya kadar uğurladı giderken de muayene günlerini ve saatini söyledi artık ağız sağlığımız Erol Bey’e emanet ama bende ona giderken börek götüreceğim söz verdim.

Bu arada gecenin o saatine kalınca eve taksiyle dönmek zorunda kaldık..Ama çok memnun kaldım işinizden gücünüzden izin alamazsanız gece gece 23’e kadar hastanede muayeneler devam ediyor 24 saat de acil hizmeti var..Doktorların sistemle ilgili şikayetleri var doğru dinleyince hak veriyorsunuz, bunlar da düzelirse şu andaki sağlık sistemiyle Dünyada bir numara oluruz şu anda bile hizmet 10 yıl öncesine göre süper denebilir..Bu arada bende o meşhur kanal tedavisi neymiş gördüm  öğrendim.. =)

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. hasan dedi ki:

    adınıza çok sevindim biz tam tersi çok üzücü olaylar yaşadık anladığım devlet hastaneleri en iyisi eşim özel bir dişçiye gitti adam eşime sarkıntılık etmeye kalktı dişçiler tıp yemini ediyormu bilmiyorumda burak … etmemiş olmalı muayenehanesine giren kadınlarla ilişkilerini özele döndürüyor. Doktor seçmek çok önemli sağlıklı günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim