Misafire makarna ikram edilir mi?

Annekaz
7 Haziran 2010
2 Yorum

Makarna ile ilgili onlarca anım var. Sevmenin ötesinde bir aşk bizimkisi çok güzel yapar çok da güzel yerim ama misafire ikram etme konusunda bazı yargıları kırmak çok zor. Harika bir sos yapmışım evde bayıla bayıla yiyoruz ama misafir gelince acabalar kafamın etrafında dolanıyor.

Misafirlere tek yaptığım makarna çeşidi makarna salatası niyeyse çok seviliyor daha çok çay davetlerinde hafif akşam yemeklerinde bol malzemeli olarak tercih ediliyor. Eskiden makarna reklamlarında hafta 3 gün yenmeli ve ya şişmanlatmaz sloglanları kullanılıp her ailenin düzenli olarak sofralalarında makarna olması için çok çabalandı başarılı da oldu şimdi makarna reklamlarında Misafir teması kullanıyor. Selva ve Bizim makarna misafirli sofralı temalarıyla makarna misafire ikram edilir diyor. Peki bir eve akşam yemeğine gittiğinizde makarna görseniz tepkiniz ne olur. " Aha bir makarna salmış al sana misafir ağırlama öyle misafiri büyükannem de ağırlar " der misiniz?  Selva'nın yeni tariflerle sunduğu makarnalar çok güzel, Makarnanın misafire ikram edilmesi için benzer tarifler lazım. Ben musakkalı, çoban kavurmalı ya da ciğer sote li bir makarnaya asla hayır demem.

En çok da Napoliten soslu makarna seviliyor evde fakat bu artık kolaybir tarif kavanoza yapıp dolapta uzun süre saklamak mümkün, kıymalıetli köfteli makarnalardan da vazgeçmek oldukça zor. Yani eriştesindenkıbınına salatasından sosislisine kadar suya giren her hamur favorim.

Makarna pişirmenin bile ip uçları vardır.. İşte lezzetli makarna pişirmenin ip uçları ve makarna sosu tarifleri..

Yazının devamı için tıkla..

Bunu da seversin  Televizyondan gerisi arkaya
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
 1. Azura dedi ki:

  Her gün değişik soslarda makarna yapıp yiyebilirim! Misafirlikte de versinler löp löp yerim! :D Hiç gocunmam yani..

 2. Limon Yeşili dedi ki:

  :) Dil eğitimi için İtalyan bir ailenin yanında kalmıştım. Hem İtalya'ya ilk gidişimdi hem de aile hayatı, ev yemekleri ve adetlerini görmem açısından değişik bir deneyim olmuştu.

  Restaurantlarında olduğu gibi evlerde de spaghettinin vazgeçilmez bir yemek olduğunu anlamam uzun sürmedi :P Hemen hemen her akşam kimi zaman fesleğenli, kimi zaman domates soslu..spaghettiler yapıyorlardı.

  Bir akşam ailenin misafiri geldi. (Çocukların Halasıgil) Bilin bakalım misafire ne yemek yapmışlar: Karidesli Spaghetti :))…İşte makarna bizde "kolay yemek" kategorisine giriyor ve gerçekten de yaprak sarmanın, karnıyarığın zahmetiyle tabi ki karşılaştırılamaz. Ama işte yemek kültürü ve kültür farkı böyle bir şey olsa gerek :)

  Selin

  http://limonyesili.pasaj.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim