Perde boyu nasıl uzatılır? Dikişsiz perde boyu uzatma

Annekaz
17 Haziran 2020
2 Yorum

Yeni bir eve taşındınız ve perdeleriniz bir kaç santim kısa geldi ne yaparsınız? Kısa gelen perdeler için terzinin perdecinin yoluna düşmeden önce bu basit yöntemi mutlaka deneyin. Bu yöntem sayesinde perdeleriniz 10 cm kadar uzayıp sizi büyük bir dertten kurtaracaktır.

Perde boyu nasıl uzatılır?

Perde boyu uzatmak için öncelikle korniş önünde bir alçıpan – kartonpiyer  olması gerekiyor. perdenizi kesmenize sökmenize gerek yok.

Malzemeler

ince kablo bağı

Geçmeli perde düğmesi

Makas

Yapılışı

Perdeyi taktığınız yerde alçıpan – kartonpiyer 12 cm kadar perdenin korniş kısmını saklar biz bu sakladığı alanı kullanacağız perdeyi kornişe taktığımız yerden uzatacağız. Perdenizi ölçün  kaç santimlik bir uzatmaya ihtiyacınız var,  diyelim ki 10 cm kablo bağını perdenin düğme takılan yerine dikilmiş fitile geçirin. 10 cm olacak şekilde halkalar oluşturun. Fotoğraftaki gibi eşit mesafelerle takın ve kilitleyip  fazlalığını kesin. Geçmeli perde düğmelerini takıp perdeyi kornişe takın.

Bu yöntem aslında her perde için geçerli ama kartonpiyerli perde modellerinde bu kablo bağları görünmediği için daha etkili  bir yöntem.

 

 

 

Bunu da seversin  İlginç danteller
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Merve dedi ki:

    Fotoğraf olsaydı keşke tam anlayamadim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.