Çamaşır makinesinde perde nasıl boyanır?

Annekaz
6 Temmuz 2018
Yorum Yok

Açık renk perdelerinizden sıkıldıysanız çamaşır makinesinde perde nasıl boyanır mutlaka  ilginizi çekecektir. Bu yöntemle perdeler çok kolay ve eşit şekilde istediğiniz renge  boyayabilirsiniz üstelik ne eliniz ne de kaplarınız  boyanır.

Çamaşır makinesinde perde boyamak için  malzemeler

açık renk Perde

Çamaşır makinesi

Rich Multisurface her yüzey için boya

küçük bir plastik kap

Su

 

Perdenizi çamaşır makinesine koyun. Plastik bir kapta 1 çaybardağı Rich Multisurface boyayı 1 çay bardağı su ile  sulandırın. Çamaşır makinesindeki perdenin ortasına koyun. (burada fuşya rengi kullanıldı )  40 derece sentetik programda ya da perde ayarında  yıkamaya başlayın. Hepsi bu makine işini bitirir bitirmez çıkarın ve asın. işte sonuç

Çamaşır makinesinde bu tip genel kullanım boyalarla  pek çok çeşit kumaş boyanabiliyor. Makine ile işiniz bitince en kısa programda boş olarak çalıştırıp kalan boya varsa da temizlemeyi ihmal etmeyin. Resim ve bilgiler için AnneKaz facebook grubumuzdan Elif hanıma çok teşekkür ederim..

Bunu da seversin  Annekaz artık Milliyet'de
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim