Portekiz stili örgü

Annekaz
30 Eylül 2009
1 Yorum

Farklı örme şekilleri vardır mesela bazıları boyunlarına asarlar ipi bazıları ise parmağına dahi dolamaz eşim gibi..Ben ise parmağıma dolarım başka türlü öremem ama birde bu şekilde örme varmış. Bir pin ya da çengelli iğne tarzı bir alet yakaya ya da kolyeye iliştiriliyor ve ip buraya takılıyor ipin geliş yönü yukarısı sanırım daha düzgün bir örgü oluyor. Hatta bunun çeşit çeşit versiyonları da yapılmış yukarıdaki en basit olanı ama gümüşü altını vs var. Ben ilk defa gördüm deneyeceğim bakalım daha neler öğreneceğiz..

Size bu konu ile ilgili karşılaştığım ilk siteyi veriyorum videolar youtube’den o yüzden izlemek için ekstra çaba göstermek gerekecek. Bu konu belki yardımcı olur size, ben videoları bu şekilde izliyorum.

Bunu da seversin  Süklüm püklüm paspas
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Anonymous dedi ki:

    Bu yeni bir şey değil ki;Benim annem bunu büyük çengelli iğneyle yapar.Çengelli kısmını geri kıvırır, iğne kısmını omzuna takar.Kıvrılan kısmada ipliği geçirir.Böyle kolyeye falan da gerek kalmaz.Bence kesinlikle bizimki daha pratik:)BAHAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim