Punch needle nedir, nasıl yapılır? Punch needle örnekleri

Annekaz
4 Şubat 2019
Yorum Yok

Punch needle son zamanlarda oldukça sevilen bir el işi çeşidi stresten çatladığımız şu günlerde sizi dünya dertlerinden bir süre alıp götürecek, stres atarken üretmenizi sağlayacak bu hobi hakkında gelin daha fazla bilgi edinelim.

PUNCN NEEDLE NASIL YAPILIR?

Punch needle oldukça eski bir el işi hatta yabancılar Punch needle işlerini biraz kaba saba bulurlar ama son yıllarda tekrar moda olmasının nedeni biraz da bu kaba olması. Punch needle yapmak için özel bir iğneye ihtiyacınız var iğne diyorum ama aslında biraz kaleme benziyor. Kalem gibi tutuluyor, ortasından ip geçiriliyor, kasnağa gerilen kumaşa batırılıp çıkartılarak yapılıyor. Kulağa basit geliyor yapması da çok basit. Peki nasıl yapılıyor basit bir Punch needle videosunu aşağıya ekliyorum.

 

Punch needle iki taraflı da kullanılabilen bir işleme modeli. Bir tarafı düz diğer tarafı  halı gibi gibi yoğun şekilde ipli dokunmuş şekilde görünüyor. Bu kabarık dokuma görüntüsü sayesinde, kırlentler, kilimler dekoratif tablolar dahil hemen her şey kolayca işlenebiliyor. 

Kendinize yeni bir hobi arıyorsanız Punch needle sizin için harika bir seçenek olabilir. Punch needle örnekleri özellikle pinterest de oldukça fazla.

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN PUNCH NEEDLE

Bu güzel hobiye yeni başlıyorsanız  kumaş seçimi ham keten, iplik seçimi de yün iplikten yana olmalı. Geometrik desenlerden oluşan bir model ile başlarsanız ilk işinizi kolayca bitirebilirsiniz. Adeta bir boyama kitabı  kolaylardan başlayıp karışık desenlere geçiş yapabilirsiniz.  Punch needle yapmak için malzemeler, Punch iğnesi, kasnak, iplik :) hepsi bu… İşte size bir birinden güzel Punch needle modelleri.

Fotoğraflar:
https://www.demerenfil.com/

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim