Tüketen değil üreten olun: Nakış ve dikiş tekniği ile daha kalın sağlam kumaşlar

Annekaz
30 Ekim 2019
Yorum Yok

Nakış yüz yıllar boyunca sadece kıyafet süslemek için kullanılmadı. Daha sağlam dikişler yapmak için, daha kalın kıyafetler üretmek için de kullanıldı. Pek çok teknikle kıyafetler daha şık şekilde yamandı, daha uzun süre kullanılabilir hale geldi. Kapitone nakış tekniği mesela daha kalın bir doku üretmek için yapılan bir dikiş tekniğidir. Benzer dikiş nakış teknikleri ile daha kalın daha sağlam kumaş ve kıyafetler evde yapılabilir.

Bu çok eski  çalışmada  gördüğünüz modellerin tamamı  kalın ve sağlam kumaş için yapılıyor.Üst üste konulan kumaş parçaları bu tekniklerle birleştirilip ortaya tek ve büyük bir parça kumaş çıkıyor. Bu şekilde hem küçük parçalar değerlendiriliyor hem de kış için hazırlık yapılıyor.

Basit tekniklerle siz de evde yırtılan eskiyen ya da küçük kumaşları bu şekilde birleştirebilirsiniz. Tüketen değil üreten olmak için küçük ama etkili bir çalışma örneği değil mi?

Bunu da seversin  Minik kizlar için etkinlik
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim