Sabun Kardan adam

Annekaz
25 Kasım 2007
Yorum Yok

Onmarifet yarışması için yaptığımbir çalışma.Kızkardeşimin yeni evinin banyosuna hediye ettim:) çok basit bir çalışma;artan, kuruyan ,kullanmadığınız sabunu,mutfak robotunun ince rendesiyle rendeledikten sonra parçalayıcı haznesini taktım, sabun rendelerini robotun içine koyup iki kaşık kadar kaynar su ekledim,bir kaç saniyede öyle parçaladım.Hamur haline gelen sabunlardan elimle toplar yaptım kardan adam şeklini verip bir kenara ayırdım.Siyah kum boncuklarından gözlerini ve düğmelerini gömdüm.Burnunu önceden çok minik bir parça ayrıdığım sabun hamurundan kırmızı ve sarı gıda boyası karıştırarak hazılardım.Havuç şekli verip ıslatıp kardan adamın yüzüne yapıştırdım.

 süpürgesini evdeki balkon süpürgesinden hazırladım.biraz kesip tel ile bağladım,ortada tek bir çöp tanesi kalıncaya kadar tel ile boğduğum yerin altından kestim.Kalan tek bir çöp ile yan tarafına tutturup süpürge görünümü verdim.
Şapka ve atkılar çeşitli malzemelerden örerek ve dikerek hazırladım.Güzel kokusu sevimli görünüşü ile hoş bir banyo aksesuarını tek kalıp sabunla yapmış oldum.
Buradaki meşhur misk sabunlarının yapımıda aynı esasa dayanır teknikleri tabiki çok gelişmiştir özellikle boyama işlemleri bir sanattır ellerinden öper saygılarımı sunarım.
Benim eserimin ayrıntıları ve daha çok resim için buraya bakabilirsiniz.
Bunu da seversin  Kolay yıldız baskılı tişört
Etiketler: , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.