Sarımsaklı Spagetti Salata

Annekaz
24 Mayıs 2012
3 Yorum

Sıcak havaların en sağlıklı atıştırması var karşınızda. Tam salatalık zamanı bol sulu bol vitaminli mis kokulu bir salatalık hem açlık bastırır hem de yemek aralarında insana tazelik verir.  Bu salatanın özelliği ise salatalığın tamamının soyma bıçağı ile ince ince dilimlenmesi. Tıpkı spagetti gibi çatala dolandırarak yeniyor :)

Bu salatayı istediğiniz şekilde hazırlayabilirsiniz. Benim tarifim hafif sarımsaklı ve dereotlu,  iki salatalık iyice yıkanır uç kesimleri kesilir ve soyma aleti ile tamamı ince ince dilimlenir. Üzerine ezilmiş iki diş sarımsak ve doğranmış bir tutam dereotu eklenir. Çok az sızma zeytinyağı eklenip az tuzla güzeeelce karıştırılır.

Salatalık A, C, B1 ve B2 vitaminleri ile fosfor, demir, kükürt, manganez ve protein içerir. Her öğünde tüketilebilir ayrıca  afrodizyak olarak gösterilen gıdaların arasında da yer alıyor…

Bunu da seversin  Bilgisayara font - Yazı karakteri yüklemek
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. Gülsüm Güven Tuncer dedi ki:

    Lİmon da olmalı değil mi? Mmmm.. çok özendim. Hemen yapmalıyım.

  2. Gülsüm Güven Tuncer dedi ki:

    Belki de düzeltmekte yarar var. Çünkü spagetti salatası yazılı olmasına rağmen salatada spagetti yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim