Sokak barınakları Kedi evi nasıl yapılır?

Annekaz
25 Kasım 2014
Yorum Yok

Her kış yazıyorum benzer bir yazı geçen sene yaptığımız evde kedileri görmek çok hoştu gerçi ben içine içine kazakları da koyup kedi evini konforlu hale getirmeye çalışmıştım :) Hayvanların çoğu karınları tok olduğu sürece soğuk havaya dayanabiliyorlar ama hepsi değil hala yeni doğmuş kediler var etrafta ve özellikle onlar soğuk karşısında çaresiz. Apartmanların bodrum katlarına sığınmaya çalışıyorlar ama bu bile çok görülüyor onlara sadece bizim apartmanda değil her yerde var böyle bencil insanlar. Olmadı karton kutudan sokak barınağı yapıp koyalım diyorsunuz çevreyi kirletiyor diye çöpe atıyorlar.

Sokak kedi ve köpekleri için kış aylarında neler yapabilirsiniz?

Sokak hayvanları için açılan resmi gayri resmi hayvan sahiplenme sosyal ağların üye olun böylece şehrinizdeki sokak hayvanları besleme günlerini öğrenebilir katılabilirsiniz. Maddi manevi doğru yerlere destekler verebilirsiniz..

ayrıca kuru mama ve işinize artık yaramayan battaniye eski kıyafet gibi ( barınaklarda hayvanların çoğu soğuk betonlara ve ıslak yerlere yatıyor) ihtiyaçları nerelere doğu şekilde ulaştıracağınızı bilirsiniz.

Bir kedi ve köpek sahiplenebilirsiniz..

Mahallenizdeki hayvanlar için papara yapıp kış günlerinde uygun yerlere papara yapıp  ( papara: doğranmış bayat ekmeklerin üzerine et sulu bir çorba..)  yapabilirsiniz hen çok ucuzdur hemde  besleyicidir)

Karton kutu ve straforlardan küçük klubeler yapabilirsiniz nasıl yapıldığının aşağıda videosu var..

Bunların hiç birisini yapacak gücünüz yoksa eski kıyafetlerinizi giyin eldivenleri takın en yakın barınağa gidip hayvanlara sevginizi ilginizi verin gönüllü olarak barınaklarda çalışabilirsiniz..

 

Bunu da seversin  Ankara Ümitköy sosyete pazarı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim