Eski kirpi kazaktan kediler

Annekaz
27 Mart 2008
1 Yorum

Bir zamanlar çok moda olan sağlıksız olduğunu düşündüğüm için çocuklarıma giydirmediğim ama heves edilip halamız tarafından örülen kazakları kedi yaptım.Şimdi demeyin “kadın örmüş sende tutup kedi mi yaptın ” diye anlatayım; halamız çocukların bedenlerinden çok daha küçük örmüştü üstelik kol ve lastik torlarınıda makreme iplik kullanmış bu da çocukları rahatsız etti dedim ya sağlıksız sentetik ipler..neyse atmaya da kıyamadım.Her tarafda bolca gördüğümüz kirpi iplikten kedi formatının değişiğini yaptım. Kazakların ön ve arkalarını söküp torpa gibi diktim, kulaklarını yapmak için tor kısımlarını ortadan biraz büzüp toplayarak diktim.İçlerine silikon elyaf doldurup boğaz kısımlarına kurdele ile bağladım oturan kedi imajını vermek için kafasının arkasını sırtına aynı kirpi iple diktim.Gözve yüz ayrıntılarını tığ ile yaptım.Birisine yavru kedi diğerine ise kızımın çok sevdiği Alice harikalar diyarındaki sırıtkan sinsi kediye benzetmeye çalıştım.Bu geçen sene yaptığım bir çalışma kızlar 1 senedir yataklarının üzerinde aksesuar olarak kullanıyorlar.Bir kaç ayrıntı fotoğrafına bakmak isterseniz burada..

Bunu da seversin  Bebek fotoğrafı çekmenin püf noktaları neler? Evde bebek fotoğrafı çekmek
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. sercan senay dedi ki:

    Merhaba yine ben Hanımeli:) bu kediciklere bayıldım ben…bunu bizimle bizim forumda paylaşmak istemisiniz?herkes görmeli bunu bence, mükemmel şeyler.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim