Son İftar daveti ve menüsü

Annekaz
18 Eylül 2009
3 Yorum
İftar menüleri için çok hevesli olsamda gönlümce yerine getiremedim. İftar davetleri , evde yenilen bildiğimizin dışına çıkmayan nimetler  son dakikada hazırlanan sofralarla ancak bu kadar oldu. Mesela en son annemler iftara geldi..
İşkembe çorbası
islim kebabı
kabak dolması
mantarlı biftek sarması
pilav
salata
Güllaç
Şeklindeki menüden tek kare fotoğraf çekemedim. İşimden ayrıldığımda fırsat bu fırsat iftar daveti vereyim deyip annemleri çağırmıştım, fakat yeni işe kabulle davet aynı güne denk gelince yemekler 100 metre koşusu gibi hazırlandı.
İlginçtir en çok güllaç sevildi, Giresun güllaç yaprakları kullandım ve bol fındıkla servis ettim. Bunun dışında o gün Denedim Biliyorum  sitesinden 10 paket Ariel leke çıkartıcı deneme boyu geldi. Anneme kızkardeşime gelinimize verdim. Bakalım deneyecekler..

Not: Fotoğraf bana ait değil, biftek sarması aramasından flickr’dendir..

Bunu da seversin  Büyük boy tava ile neler yapılır? Gözleme tavası
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. Ballı Cimcime dedi ki:

    AAAaaaahh bak şimdi kandırık yaptın aşkolsun, niye çekmedin o güzelim yemeklerin resimlerini ben çok merak ettim; şaka şaka:)) Çok güzel olduklarına eminim. Hem yeni işinde hayırlı olsun, başarılar dilerim. iyi bayramlar…

  2. Hayal Arkadaşlarım dedi ki:

    Son dakika hazırlanan iftar menüsü böyle ise geniş geniş hazırlanan bir sofrayı düşünemiyorum bile :) Allah kabul etsin. İyi bayramlar.

  3. şeker pasta dedi ki:

    Neşeli 'şeker gibi' bir bayram dileğiyle… Mutlu Bayramlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.