Soner Semih Sipahi

Annekaz
6 Nisan 2010
5 Yorum

Nasıl tarif etmeli nasıl anlatmalı bu acıyı..? Sizce kelimelere sığar mı? Hangi üstat yazarsa yazsın satırlar anlamsız kalacaktır  dershane borçlarını ödeyemeyip annesinin hapse girmesine engel olamayan Soner duruma dayanamayıp intihar etti. Hepsi bu; haberlerde 15 dakikayı bulmayan  bir sunum bugün büyük ihtimal gencecik bir bedenin üzerine örtülmüş henüz taşı bile olmayan ıslak toprağa yatan ağlayan kahrolan bir anneyi yine 10 dakika kadar haber bültenlerinde göreceğiz bakın bakalım benim tarif edemediğim yazamadığım acıları o kadının gözlerinde görebilecek misiniz?
Boğazım kalbim düğüm düğüm  çok üzgünüm ama daha çok kızgınım; yeterli eğitim veremeyip dershaneye mecbur kılan eğitim sistemine, gıkını çıkarmayan MEB’e, sorumlu dershaneye, ÖSS’ye YGS’ye lanet eğitim sitemine, parasızlığa çok kızgınım..Keşke demeyeceğim çünkü söylenmiş hiç bir keşke olana çare olmadı..
Bu ülkede her şey çok pahalıdır kaliteli sağlıklı beslenmek iyi eğitim almak sağlıklı evlerde oturmak sağlıklı hayat sürmek gerçekten pahalıdır bu ülkede tek ucuz olan şey insandır, insan hayatı önemsenmez saygı duyulmaz gençmiş yaşlıymış bakılmaz çünkü boldur..
Ergenlik çağında bir erkek çocuğu annesi olarak şunu biliyorum kendi dershane borcundan dolayı annenin hapse girmesi 17 yaşındaki bir delikanlı için oldukça ağır bir yüktür. Anneler ve oğullar bu yaşlarda birbirlerine çok sıkı bağ kurabiliyorlar. Erkek çocuk sahipleri bu duyguyu iyi bilirler..
Dershaneler hakkında yazılacak söylenecek çok şey var. Eğitim sisteminin noksanlığından trilyonlar kaldırıyorlar hak ediyor ya da etmiyorlar bilemiyorum ama ben çocuklarımı ilk öğretim çağında dershaneye göndermiyorum bu çağda çok az faydası oluyor hiç olmazsa unutulmayacak çocukluk yılları etütlerde denemelerde geçsin istemiyorum evde derslerini tekrarlarını yapıp vakitleri olursa dışarı çıkıyorlar.. bu da bize yetiyor..Lisede ne olacak bilmiyorum. Allah çocuklarımıza  bu düzeni değiştirebilecek güç zeka ve hayırlı mevkiler versin..AMİN.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. sevil(birdemliksohbet) dedi ki:

  tatlım bu haberi okuyunca bende şok oldum
  allahım anne ve babasına sabırlar versin ..

  bu arada ankaraya benden selam olsun gelecegim inş. 31 temmuzda birkaç günlüğüne kısmet olursa seni de görmek isterim
  sevgiler

 2. KelebekGibi dedi ki:

  Bende simdi okuyunca nasil üzüldüm :/
  Yani egitimi ticaretmis gibi paraya da dönüstürdülerya zaten, fakir insanlari düsünen yok, nasil okuyacak fakir cocuklar…
  Ben yurtdisinda yasiyorum ve buradaki egitim rahatligini görünce Tr 'de ki sistemi öyle cok kiniyorumki. Burada ben bir kursa gitsem bir okula gitsem üstelik bunu yaptigim icin üstüne para aliyorum bile!
  Bu sinav sistemi böyle oldukca dersaneler daha cok kazanir…
  Umarim bir sekilde tamamen yenilenir egitim sistemi.

 3. Anne Kaz dedi ki:

  Kelebekgibi.. ben size çok özeniyorum çocuk sahibi birisi olarak en azından kaliteli eğitim alabileceksiniz Kimse farkında değil ama şimdi Türkiye'nin en büyük sıkıntısı eğitim tavsiyem çocuğunuz eğitimi bitene kadar dönüş yapmayın sadece bu sebep bile orada kalmaya yeter

 4. S. dedi ki:

  mİLLİ EĞitim bakanının dersanelerinin olduğu bir ülkede, biz ne kadar bağırırsak bagıralım bir fayda olmaz. yazık, gencecik. 17 yasında daha, açamamış bir çiçek gibi.. soylenecek o kadar cok sey var kı. ama bu ulkede bu kafayla hicbirsey degismez.

 5. Anonymous dedi ki:

  semih cnm kardeşim senin için söylenen onca seye bakıormda içim yanıo emine anne cok üzqn yapmicakdn semihm be yapmicakdn :(

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim