Su Kabaklarından renkli abajurlar

Annekaz
4 Temmuz 2013
Yorum Yok

Alanya Kalesi’ne çıkarken sağda solda pek çok su kabağından işlenmiş özel dekoratif objeler görebilirsiniz.. Su kabağı son yıllarda böyle ya boyanarak ya da oyularak satılıyor. Peki su kabaklarından abajurların yapıldığını biliyor muydunuz ?

Su kabaklarının oyulması için ciddi gayret gerekiyor…

Yapımı çok zor değil ama zahmetli kurutulmuş kabaklar özenle kesilip içleri boşaltılıp zımparalanıyor. Eğer boyanacaksa yani beyaz ya da siyah renkleri tercih edilecekse boyanıyor, üzerine şeması çizilip ince uçlu matkapla deliniyor. Boncukları teker teker takıp vernikle tekrar boyanıyor..

Su kabaklarından abajur nasıl yapılır ?

Alt tarafı bir ampul düzeneğine takılıp geceleri harika renkleri ile şık bir dekoratif lamba oluveriyor.. Bu şekilde oyulmuş su kabaklarının fiyatları 20 liradan başlıyor.. Tabi pazarlık payı var bir kaç tane alırsanız indirim daha çok olur. Evde su kabaklarınız varsa kendiniz de yapabilirsiniz dediğim gibi zor değil ama zahmetli.. Akrilik, su bazlı ahşap boyalar kullanılıyor. Eskiden bu kabaklara hiç itibar edilmezdi :) Ben doğal renkte işlenmiş bir kabak aldım ama keşke ham olarak satılanlardan bir kaç tane alsaydım diyorum..

Su kabaklı abajurlardan oluşan fotogalerisi için tıklayınız..

FOTO

Bunu da seversin  Stüdyo daire 1+0 Dekorasyonu ve örnekleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim