Dekoratif ve lezzetli kuru Portakal limon dilimleri

Annekaz
21 Aralık 2020
Yorum Yok

Kış aylarının vazgeçilmezi limon ve portakalın sadece lezzetli birer meyve değil aynı zamanda geleneksel bir yılbaşı süsü olduğunu biliyor muydunuz? Yılbaşı ağacı süslemek binlerce yıldır uygulanan yaygın bir gelenek. Yılbaşı ağaçlarını süslemek için en doğal süsler ise kurutulmuş limon ve  portakal dilimleri.

Dekoratif ve lezzetli Portakal limon dilimleri

Kış aylarında bol bol olan portakal ve limon dilimleri sadece süs olarak değil çay olarak ya da dilim dilim bile kuru olarak yenilebilir. Özellikle portakal ve limon dilimi sıcak su ile demlenip içine bir parça tarçın ve bal atılırsa harika olur. Ayrıca kuru portakal ve limon dilimleri çok hoş kokar. Limon ve portakal kabukları hediye paketlerinde, karışık kuruyemiş içinde, mum etrafında ya da duvarda göze gönüle hoş gelen dekoratif ve yenebilen bir üründür. Sizin için aşağıya hem dekoratif amaçlı hem de lezzet odaklı bir kaç fotoğraf ekledim.

Bunu da seversin  Duvarda kelebekler..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim