Sürdüğünüz ojeye göre hangi karaktersiniz

Annekaz
26 Haziran 2014
Yorum Yok

Elinize tırnaklarınıza yakışan bir oje vardır sürekli onu kullanırsınız şişesi çabucak biter gider yine aynı renk ojeden alırsınız. İçinizdeki enerji aslında tırnaklarınıza yansır o gün kendinize o renk ojeyi yakıştırırsınız sürer çıkarsınız peki sürdüüğünüz ojenin anlamını biliyor musunuz?

Ünlü manikürcü  ve oje sanatı ustası Gerry Holford’a göre her oje renginin bir anlamı var. Ve sürekli kullandığınızda sürdüğünüz renk ruhunuzu ve enerjinizi gün boyu etkiliyor. Oje seçerken ya ruh durumuza göre ya da ya da olmasını istediğiniz ruh durumuna göre oje sürüp enerjinizi dengeleyebilirsiniz.

Bakalım hangi oje hangi ruh durumuna denk geliyor..

beyaz-oje

Klasik beyaz ojeler yarı şeffaf ya da frenchler temizlik ve ferahlık anlamına geliyor. Sürekli beyaz renkler kullanıyorsanız hayatınızda bir ferahlık ve düzen yakalamışsınız demektir.. Arada bir french oje kulananlar iyi bir ruh ve çevre temizliği istiyor demektir..

enerjik-yeşil

Neon renkte ojeler enerji demek.. sabah yerinden zor kalkan birisi bu oje renklerini tercih etmez. Enerjisi bitmeyen kıpır kıpır sürekli konuşan düşündüğünü kafasının içinde tutamayan tiplerin ojesi… günüm enerjik geçsin diyorsanız neon renkler size göre..

kırmızı-tonları

Kırımızı ve vişne çürüğü ojeler sandığınız gibi seksi bir renk değil tamam işin içinde biraz çekim var ama kırmızı tonlarında oje kullananlar biraz öfkeli hatta biraz asabi tiplerdir. Öfkesini her zaman belli etmez demek istediklerini kafasının içinde tutabilir. Akıllıca davranmayı tercih ederler.. stresle zorlukla baş edebilirler..

mor-oje

Mor oje sadece asaletin değil seksi bir ruhun da yansımasıdır tırnakta kolay taşınan bir renk değil..  Modern yeni düşüncelere açık dinleyen çabuk kavrayan kendini çekici hissetmek isteyenler mor oje tercih edebilirler..

siyah-oje

Siyah oje asi olarak tanımlanan renklerden aslında Siyah yaratıcılığın işaretidir kafasında planları projeleri olanlar  resim ve sanatla arası iyi olanlar siyah ojeyi sever tabi  asilik de siyah ojenin bir parçası

Bunu da seversin  Ugg botlar nasıl temizlenir?

turuncu-1

 

Turuncu renkli oje sürenler ve bunu sürekli yapanlar biraz bencil ve düşüncesiz tiplermiş. Başkalarının rahatını bozan bozmaktan çekinmeyenlerin rengi..

zıt-tonlar

Parlak ve mat renkleri birlikte kullananlar mutlu tipler olarak belirtilmiş. Özellikle oje sürerken farklı tırnaklarda farklı tonları kullananlar sabah yataktan mutlu uyananlar olabilir belki de öyledir :)
rahat-huzurlu-pembe-ojePembe nude ve pastel tonları kullananlar rahat kafası dağının olmayan tiplerdir. Ojede de pembe renk huzuru ifade ediyor çevrenizde tırnaklarında çokca pembe rengi kullanan varsa bilin ki o rahat ve huzurlu vicdan azabı çekmiyor işleri yolunda..

oje desenleri

Sürekli desenli oje kullananlar ise kararsız kadınlarmış hangi kadın kararlı :) hepimizin kafasında soru işaretleri varken bu tür desenli ojeler deniyormuşuz efenim

annekaz oje

Ben ise Vişne çürüü ve pembe den vazgeçemiyorum demek ki hayata kızgın olduğum günler de var huzuru bulduğum günlerde…

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim