Tüplerini bağlatan kadınlar yeniden anne olabilir mi?

Annekaz
1 Mayıs 2017
Yorum Yok

Kadınlar Tüplerini bağlattıktan sonra pişman olurlarsa ne olur? Bağlatılan tüpler tekrar açılır mı? Tüpleri bağlattıktan sonra geri dönüş oldukça zordur..

TÜPLERİNİZİ BAĞLATIRKEN BİR DEĞİL 100 KERE DÜŞÜNÜN

Türkiye’de tüplerin bağlanması için şartlar var 35 yaşını geçmiş ve ailesini tamamlamış kişiler kendi rızaları ile kanallarını bağlatabiliyor. Bu  yöntem kalıcı bir işlem ve doğru yapıldığında kesin bir gebelikten koruma yöntemidir.

Tüp bağlatma işlemi öncesi çok iyi düşünmeniz ve kararı iyi vermeniz gerekiyor artık bebek sahibi olmak istemiyor ve eşinizle de anlaştıysanız tüplerinizi bağlatabilirsiniz bir kaç sezeryan yapmış ya da sağlık durumu hamileliği kaldırmayacak durumda olanlar da tüplerini bağlatabiliyor. Bu konuda devlet ve üniversite hastaneleri çok başarılı Ankara’da Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi iyi bir örnek tecrübeli doktorları ile tüp bağlatma operasyonları sık sık yapılıyor. Unutmamak gerek ki bu yöntemin geri dönüşü çok zordur!

 

TÜPLER BAĞLANDIKTAN SONRA TEKRAR AÇILABİLİR Mİ?

Tüplerini bağlatan bir kadın tekrar bebek sahibi olmak isterse ne yapması gerek? Bunun için iki yöntem var birisi tekrar ameliyat olup kanallarını açtırmak ya da tüp bebek. Bağlanan tüplerin tekrar açılması için uygulanan ameliyata tubal renastomoz deniyor ve başarı oranı yüzde 70 e kadar çıkabiliyor.

Tabi ki her bağlanan tüpün açılması mümkün değil tüpler bağlanırken hangi yöntem kullanıldı, üzerinden ne kadar zaman geçti ve geriye ne kadar uzunlukta tüp bırakıldı tüm bunlar değerlendirilir ve maliyetli sayılabilecek ameliyat yapılır. Mikro cerrahi ile yapılabilecek kapalı ya da açık ameliyatlar çok da ucuz değildir. Mümkün değilse zaten Tüp bebek için koşullar değerlendirilir.

Tüplerini bağlatmadan önce bir kaç kere düşünün, gebelikten korunmak için diğer seçenekleri de değerlendirin hastanelerin aile planlaması bölümleri ile konuşun size en uygun olan yöntemi hep beraber seçin..

Bunu da seversin  Bitişik yazı zorunluluğu kaldırılmalı!

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim