Teknoloji tasarım ödevi..

Annekaz
29 Ekim 2009
5 Yorum

Performans ödevlerinden iskelet ve steteskopu ekleyince kızım anne bunu da ekle dedi. Seni mi kıracağım İşte kızımın toka kutusu büyük boy kibrit kutularını birbirine yapıştırıp üzerine kibritleri keserek böyle bi desen yaptık kenarlarına yapıştırıcı sürüp sime buladık. Burada amaç kibritleri kullanarak bir obje yapmaktı sanırım :P Kibritten harikaları görünce bizimki ilkokul teknoloji tasarım dersi gibi kalıyor ama öyle..

Bunu da seversin  Çocuğunuz için güvenilir oyuncak seçin!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. İğne İle İplik dedi ki:

  Kızınız çok şanslı:) Benimde annem küçükken ödevlerime yardım ederdi. Sınıftaki en şık tasarımlar benimki olurdu. İyikide yardım edip bana üretme hevesi aşıladı. Şimdi hayata yaratıcılık katabildiğimi düşünüyorum. Eminim sizinde kızınız ilerde bu yaptıklarına bakıp çok mutlu olucaktır.Ne kadar güzel:)

 2. Polsera dedi ki:

  Ahahaha çok tatlı olmuş. Bende kardeşimin ödevlerine yardım ederdim geçen seneye kadar ve her defasında da "acaba bu ödevi bana mı verdiler yoksa çocuğa mı?" diye sormadan edemiyordum.
  Böyle kibrit kutularının üzerleri fimo yada seramik kiliyle de kaplanabiliyor benim bunun 2 kutu*3kutu ölçülerinde minik vidalı küpelerimi koyduğum hali var :P
  Başarılı bir eğitim hayatı diliyorum kızınıza Allah zihin açıklığı versin :)

 3. İğne İle İplik dedi ki:

  Sevgili Polsera kibrit kutuları fimo ile kaplanıp fırınlanırsa yanmaz mı:O

 4. Polsera dedi ki:

  Hayır yanmıyor zaten çok ince bir katman kullanıyorsunuz bu sebepten öyle yüksek derecede uzun zamanlar bırakmanıza gerek kalmıyor. 70-75 derecede 10 dakika kadar tutup çıkartmıştım ben ama tabii herkesin fırını değişik ısıtıyor olabilir ama herhangi bir yanma ile karşılaşmadım açıkçası.

 5. İğne İle İplik dedi ki:

  Teşekkür ederim bu çok yararlı bir bilgi oldu:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim