Performans ve proje ödevleri kaldırıldı

Annekaz
1 Şubat 2014
Yorum Yok

Annelere babalara ablalara abilere büyük dert olan performans ve proje ödevi kaldırıldı. 15 tatilden sonra performans ödevi verilmeyecek. İlk dönemde performans ve proje ödevinden kazanılan notlar korunacak. Performans ödevlerinin kaldırılması öğretmenleri de çok rahatlatacak çünkü yazılı sözlü derken bir de performans ödevlerini değerlendirmek zorunda kalıyorlardı.

Performans ödevi ne işe yarıyor

Performans ödevleri aslına bakarsanız çocuğun hayal gücünü ve el becerilerini geliştirmeye yararken verilen konu ile beraber sebep sonuç ilişkisi kurmaya ve konuyu kısa yoldan etkili şekilde anlatmayı hedefliyor fakat bu söylediklerim belki ilköğretim çocukları için geçerli olabilir ama lise öğrencileri de performans ödevi yapmak zorunda kalıyordu.

Performans ödevi yerine ne gelecek?

Henüz bu konuda kesinleşen bir bilgi yok, büyük ihtimal yaz tatilinde ödevlerle ilgili bir düzenleme yapılacak gibi görünüyor. Fakat ben proje ve performans ödevlerinin tamamen kaldırılacağını düşünmüyorum. İlk öğretim okulları için farklı bir uygulama liseler için farklı bir uygulama getirilebilir.

Performans ödevinden kazanılan notlar ne olacak?

İlk dönem performans ödevinden kazanılan notlar zaten karnelere yansıdı, eğer sömestir tatili için performans ya da proje ödevi verilmişse bu büyük ihtimal notlara bu şekilde yansımayacaktır. Siz yine de ödevlerinizi bitirin öğretmenler kendi verdikleri ödevi görmezden gelmezler sözlü ya da kanaat notu olarak değerlendirebilirler..

Bunu da seversin  Sosis bebek börek
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim