Tost tavasında kolay hamsi

Annekaz
24 Kasım 2016
Yorum Yok

Tost makinesi değil tos tavasında hamsi tava nasıl yapılır? Az yağlı bol lezzetli daha az kokulu hamsi yapmanın yollarından birisi de Tost tavasında kolay hamsi!

Tost makinesi bozulunca yenisini almadım! Hiç elektrik harcamayan bir tost makinesi hem de eski usul tabi ki tost tavası aldım. Yıllarca tost makinesi eziyetini boşa yaşamışım. Tabi ki tost tavasında tost yapıyorum ama sadece tost değil o minnacık tavada neler pişirmedim, ama en çok sevdiğim tost tavasında balık. İster hamsi ister lüfer gibi orta ve daha büyük balıklar için tost tavası rahatlıkla kullanılabilir. Diğer yemek tarifleri konularımı inceleyin

Tarifi çok kolay

Tost tavası

istediğini temiz ayıklanmış balık

mısır unu, tuz istenirse patates

Patatesleri dilimleyin tost  tavasını hafif yağlayın ve dizin. Una bulanmış balıkları da üstüne dizin ve tavayı arada bir çevirerek balıkları ve patatesi pişirin. Hepsi bu lezzetli ve sağlıklı bir yemek kolayca hazır.

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.