Balık tavasında kokusuz elektriksiz buğulama

Annekaz
8 Aralık 2014
Yorum Yok

Hamsi en sevdiğim balık değişik şekillerdeki tariflerini de yapmayı çok severim Karadenizli değilim ama hamsi ben denizlerin kraliçesi :) Hamsi tava ya da hamsi tarifleri daha önce yayınlamıştım. Hamsinin en sevdiğim hali mısır unlu tavası ama fırında patatesli soğanlı buğulaması yapılıyor.

Fırında hamsi yapmak isteyenler ya da yağsız diyet bir şekilde hamsi pişirmek isteyenler için çok güzel bir yöntem var üstelik evinizde o yoğun hamsi kokusu olmuyor ve fırında da yapılmadığı için çok daha ekonomik.

Tavada hamsi buğulama için size arzu ettiğiniz kadar yıkanmış ayıklanmış tuzlanmış süzülmeye bırakılan hamsi lazım.

Yağlı kağıt ve bir balık tavası..

Fırın kağıdını tezgaha serin uç kısmına balıkları tavaya dizer gibi dizin. Bitince üzerine kağıdı kapatın fazla kısmını kesin kenarlarından başlayarak kıvıra kıvıra kapatın elinizde yuvarlak kapalı bir hamsi paketi olacak kızgın tavaya koyun ve 10 dakika kadar pişirin aruz ederseniz dikkatlice çevirin. Piştiğinden emin olunca tavadan alın ılıtın ve kağıdı açarak servis yapın.

Bu yöntemi kullanırken içine imci dilim patates soğan halkaları ya da limon dilimleri koyabilirsiniz. Pişerken kağıt şişiyor bu sizi korkutmasın isterseniz kürdanla bir iki delik açabilirsiniz. Aynı yöntemi diğer fırın balık tarifleri ile de yapıp elektrikten tasarruf etmiş olursunuz :)

balık kağıt1

Bunu da seversin  Profilo Buharlı pişirici - inceleme
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim