Vitray kurabiye dersi

Annekaz
9 Şubat 2008
Yorum Yok

Bu kurabiyeye ad bulmak zor internette cam kurabiye, mozaik kurabiye, vitray kurabiye dendiğini gördüm sanırım en uygunu vitray kurabiye.Görünüşünün aksine oldukça basit bloglama başlamadan önce bir kaç kere yapmıştım ama buradaki yöntem biraz farklı..
Kısa bir şekilde çevirmek gerekirse..sert şekeri silpatlı ya da yağlı kağıtlı tepside 300 derecede bir kaç dakikada erittikten sonra soğutup pişmek üzere olan kurabiyenin uygun yerlerine kırıp koymak suretiyle bir kaç dakika daha pişirerek hazırlanmış, bu harika kurabiyeler Tabiki böyle bir kurabiyede kalıp ve desen çok önemli..ayrıca zencefilli bir tarifin çok yakışacağını da düşünüyorum..

Bir kaç ayrıntı daha bu şekildeki şekerleri çok az fırında tutup minik bir kalıpla kesilirse böyle güzel şekilleriniz olabilir ..yada şekerleri kırıp tepside şekil verdikten sonra altlarına tahta bir çöp şiş sokularak güzel lolipoplarda yapılabilir..yalnız soğuyana kadar el değmeyin..
Bunu da seversin  Göze, çevreye duyarlı çöp poşeti
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.