Vintage Kurabiye

Annekaz
31 Aralık 2014
Yorum Yok

Değişik şekillerde kurabiyeler yapmayı çok seviyorum, Bu kurabiyelerin tadı çok farklı değil ama şekilleri eski tahta oyma kalıplara benziyor bir çeşit vintage kurabiye kalıbı denebilir. Bu kalıp bir arkadaşımdan hediye ama siz isterseniz buradan satın alabilirsiniz. Kullanması kolay ve desenleri hamura garika çıkıyor tabi hamur da burada çok önemli. Bu vintage kurabiyeler için ben klasik süsleme kurabiyesi tarifimi yaptım her türlü kalıba uygun olan bu tarifi istediğiniz aromalarla tatlandırabilir zencefilli kakaolu ya da tarçınlı yapabilirsiniz. Ben burada biraz un oranını artırdım sade..

Kurabiye kalıbı ile ilgili kısaca bilgi vermek gerekirse içinde 5 tane deseni var, yaylı bir sistemi var hamuru açıp kalıbı üzerine koyup hem kesiyor hem de deseni üstüne bastırıp şeklini veriyorsunuz ben kalıpları değiştirmekte ilk başlarda zorlandım. Bir de bu kalıpla şekil verme çalışması yaparken hamuru yağlı kağıt üzerinde açın değim :)

 

Bunu da seversin  İçi dolgulu elma şekerleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim