Wayuu Çanta modelleri

Annekaz
13 Ağustos 2022
Yorum Yok

El  yapımı ürünler yükselişte, Wayuu Çantalar ise çok moda. Çocukluğumuzda kalemliklerimi hep annem örerdi renkli pembe pompom da yapardı çok severdim ama hiç örgü bir çantam olmadı.

Plaj çantaları genelde doğal örgü modellerden seçilir. Hasır çantalar, örgü modeller çok sevilir ama marka olmuş bir teknik var ki Kolombiya’dan tüm dünyaya yayılmış durumda konumuz  Wayuu çantalar..

https://www.nomadbubbles.com/

Kolombiya yerlilerinin bir kısmına wayuu deniliyor bu halkın muhteşem el sanatları var çantalar da zaten halkın adı ile anılıyor küçük para cüzdanlarından  çay  toplamak için yapılan dev çantalara kadar her şeyi örüyorlar.

https://www.nomadbubbles.com/

Wayuu çantalar  hem bizim sık iğne dediğimiz tekniğe, hem de hesap işine benziyor. Üzerine geleneksel desenlerden tutun da çılgın portrelere göre her türlü desen yapılabilir. Aşağıdaki videoda temel wayoo çanta yapımı görebilirsiniz.

Yapımı temelden sonra tamamen tecrübe ve pratiğe dayalı. Çok renkli modellerde içinden yürütülen ipler sayesinde oldukça sağlam çantalar yapmak mümkün.

Fotoğraflar instagram  #wayuubags hashtaginden alınmıştır.

Bunu da seversin  Yolculuklarınızda Valiz Modellerimiz ile Yanınızda Olalım
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim