Yemek tasarımının hileleri

Annekaz
16 Nisan 2008
Yorum Yok

Bir dergide yada gazetede gördüğünüz muhteşem görünüşlü dondurmaların hamburgerlerin tadına bakmaya kalksanız yaz zehirlenir yada kusarsınız en küçük ihtimal ise tadını iğrenç bulmanız olur çünkü gıda fotoğrafları çekilirken çok ilginç makyajlara başvuruluyor..

Mesela harika görünümlü dondurma için renkli patates püresi kullanılıyor.yada sütte bir türlü yumuşamayan tane tane duran mısır gevreklerini tutkala buluyorlar.

Kek kurabiye gibi gıdaların fırından çıkan güzelliğini korumak için saç spreyi sıkılır.Kahvenin köpüklü görünmesi için deterjan kullanılır.

Çekimi yapılacak hamburger ekmeği yüzlerce ekmek içinden seçilir.Üzerine tutkal ile susam taneleri yapıştırılır.Malzemeler arasına ince kağıt yada kartonlar konulup yapış yapış görünmesi önlenir.Marul kıvrımları iğne ile tutturuarak istenilen kıvrımlar verilir.Kaşar peyniri saç kurutma makinası ile biraz eritilebilir. Yemek fotoğrafı çekmek zor iştir.Tek bir dilim salatalık için kilolarca salatalık doğranabilir.Tabiki bütün gıdaların bu şekilde hazırlandığı söylenemez ama pek çoğunda değişik makyaj teknikleri uygulanır…
Bunu da seversin  Elma sirkesi ile camlar tertemiz
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim