Yurt Dışında yaşayan sevdiğinize 10 dk hediye gönderin

Annekaz
23 Ekim 2022
Yorum Yok

Hepimizin yurt dışında sevdiğimiz insanlar var. Eskiden oraya yerleşmiş Akrabalarımız, iş için giden eşimiz sevdiğimiz, eğitim için giden çocuğumuz gibi. Onlara küçük bir hediye göndermek isterseniz 10dk nasıl yaparsınız?

YURT DIŞINDAKİ SEVDİĞİNİZE 10 DK HEDİYE TESLİM EDİLSİN

Bu ay kızım İspanya’ya gitti. Erasmus staj hareketliliği programı  ile İspanya Barcelona’da bir otelde çalışıyor.

23 Ekim yani bugün doğum günü.  Elbette telefonda kutladık ama gönül istiyor ki minik bir hediye küçük bir ağız tatlılığı olsun. Aklıma Getir uygulaması geldi. Getir Türkiye çıkışlı ve şuanda Türkiye, ABD, ve Avrupa Birliği kapsamında 59 ülkede faliyet gösteriyor. İspanya Barcelona da bunlardan birisi..

Getir uygulaması ile yurt dışına sipariş..

Getir uygulaması zaten yüklü Adres kısmına kızımın çalıştığı oteli ekledim. Uygulamada otomatik olarak dil ve ürünler tabi ki değişiyor. Onun sevdiği  ve bildiğimiz bir kaç tatlı ve çikolata ekleyip sanal kartımda olan Türk lirası ile alışveriş yaptım. Kart kısmında görünen İspanyol bayrağına tıklayıp olduğunuz ülkedeki bayrağı seçmeniz gerek..

Not kısmına İspanyolca ( tabi ki google transle ile çevirerek) Resepsiyondaki  güzel kıvırcık saçlı kıza bugün onun doğum günü yazdım.  Getir Barcelona da 10 Euro üzeri siparişe çıkıyor getirme ücreti 1,80 Euro,  sanıyorum 19 euro üzeri bu ücret yok.  Siparişi verdikten 2 dak sonra motorlu kurye yola çıktı haritadan takip ettim ve 8 dk sonra teslim etmişti.

Kurye  kızımın doğum gününü kutlayıp Türkiye’den Getir’i kullanarak verdiğim siparişi 10 dk teslim etmiş. Çok bir şey değil tabi ki , Getir de pastalar vardı ama içerikleri okuyamadığım için pasta gönderemedim.

Belki ben çağın gerisinde kaldım. Bana bu tür siparişler artık çok anlamlı geliyor, ya da Getir Türkiye lokasyonlu bir yatırım olduğu için bu kadar kolaydı. Umarım Getir her şeyi satar da yurt dışındaki sevdiklerimize oyuncak, çiçek, bebek eşyası vs gönderebiliriz..

Bunu da seversin  Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim